Memurun gelir kaybı önlenmeli!

Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile görüştü. Yalçın, görüşmede, kamu çalışanlarının sorunlarını ve bunlara yönelik konfederasyonlarının çözüm taleplerini iletti.

GÜNDEM 09.09.2022, 05:40 09.09.2022, 09:23
Memurun gelir kaybı önlenmeli!

Memur-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Yalçın, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile görüştü. Gerçekleştirilen görüşmede; sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi, ek göstergede ilave düzenleme konuları başta olmak üzere; vergi matrahı, öğretim yılına hazırlık ödeneği ile ilgili talepler paylaşıldı. Görüşmede; 6. Dönem Toplu Sözleşme hükmü gereği çalışmalarına başlanacak olan sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi noktasında süreli-süresiz ayrımı yapılmaksızın tüm sözleşmeli personelin kapsama dâhil edilmesi istendi. Ayrıca “geçici personel” iken sözleşmeli personel pozisyonlarına geçen (4/C’den 4/B’ye) kamu görevlilerinin hizmet sürelerinin dikkate alınarak eğitim durumlarına uygun kadrolara geçirilmesi konuları da iletildi.

Yönetici sınıfında yer alan “şefler” başta olmak üzere, yükseköğrenim gören kamu görevlilerinin de 3600 ek göstergeden yararlandırılması ve tazminat yansıtma oranlarında düzenleme yapılması durumunda ek gösterge düzenlemesinin daha kapsayıcı bir nitelikte olacağı ve tam bir reforma dönüşeceği görüşmede konuşuldu. Görüşmede ayrıca 2022 Temmuz ayında asgari ücrete yapılan ara zammın çalışanlar açısından memnuniyet ürettiğini dile getiren Ali Yalçın; gelir vergisi matrahlarında da düzenleme yapılması ve 6 aylık enflasyon oranı kadar artırılmasının kamu görevlileri başta olmak üzere çalışanlar açısından gelir kaybını da engelleyeceğini ifade etti. Öte yandan 2022 yılı için bin 325 TL, 2023 yılı için bin 400 TL olan öğretim yılına hazırlık ödeneğinin yıllık enflasyon oranı kadar artırılması da talep edildi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 31 Mayıs 2023
İmsak 03:32
Güneş 05:14
Öğle 12:41
İkindi 16:32
Akşam 19:58
Yatsı 21:33
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı