Meral Akşener: Milli irade ne zamandır darbe olmuş

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Denizli'de "Ne zaman bir ülkede oy vermek, hür iradeyle sandığa oy atmak, milli irade, ne zamandır darbe olmuş?" dedi.

SİYASET 11.05.2023, 14:40
3
Meral Akşener: Milli irade ne zamandır darbe olmuş
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Denizli'de yurttaşlara seslenirken, "Kendisini istiklal mücadelesi veren bir şahıs olarak tarifliyor, bizleri darbecilikle suçluyor. Ne zaman bir ülkede oy vermek, hür iradeyle sandığa oy atmak, milli irade, ne zamandır darbe olmuş? Darbeyi beli silahlı olanlar yapar. Seçmen ne zaman darbe yapmıştır kardeşim? Ben hain değilim Recep Bey, sen etrafındakilere bak. Burada bulunanlar hain değil" dedi.
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün Denizli'de miting düzenledi. Denizlililerden hem partisi hem de Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu için oy isteyen Akşener, şunları söyledi:

"Siz isterseniz başbakan Meral olur, siz isterseniz 13. Cumhurbaşkanı Sayın Kılıçdaroğlu olur. Siz isterseniz Türkiye refaha, zenginliğe erişir. Siz isterseniz bu ucube sistemden kurtuluruz. Siz isterseniz kadınlar, gençler itibar görüp nefes alırlar. 14 Mayıs günü hem kendiniz hem akrabalarınız, dostlarınız, komşularınız, arkadaşlarınız sözünüzün hatırınızın geçtiği herkesi sandığa götüreceksiniz. Bu ucube sistemden kurtulmak için bir oy Kemal'e bir oy Meral'e vereceksiniz.

Yolda gelirken bazı pankartlar gördüm, 'Denizlililer vatanseverdir, ülkeyi böldürmez' doğrudur. Türkiye'de her bir insanımız vatanseverdir, bayrak severdir, millet severdir. Bu vatanı elbette böldürmez. Biz bir seçime gidiyoruz seçim seçmen için bayramdır. Siyasetçileri tarttığınız, gördüğünüz bir karar verdiğiniz. Sizin için bir bayramdır. Birbirimize küfrederek, hakaret ederek, iftira atarak bir seçim olabilir mi? 30 senedir politika yapıyorum, 50 yıllık hafıza sahibiyim. Böylesine küfrederek, milletimizi aşağılayarak, milletimize hakaret ederek, bizlere iftira edilerek bir seçime gitmedik. Ben böyle rezil bir dil görmedim.

Kendisini istiklal mücadelesi veren bir şahıs olarak tarifliyor, bizleri darbecilikle suçluyor. Ne zaman bir ülkede oy vermek, hür iradeyle sandığa oy atmak, milli irade ne zamandır darbe olmuş? Darbeyi beli silahlı olanlar yapar. Seçmen ne zaman darbe yapmıştır kardeşim. Bütün bunlar ne biliyor musunuz? Bu arkadaşın Hollanda’da hesapları olduğuna dair bilgiler dolaştı. Cayman Adaları mıdır, Nayman adalıları mıdır, adını söyleyemediğim yerlerde hesapları olduğuna dair bilgiler belgeler havalarda uçuştu. Bir tane soruşturma açılmadı. Bunların araştırılması varsa hırsızlıkların ortaya çıkmasının getirdiği endişeyle, bunun kapanması için, bunların unutturulması için siz işgalci, siz darbeci ben PKK’lıyım, böyle bir ahlaksızlık hayatımda görmedim. Gerçekten ahlaksızlıktır. Bunlar kafayı kırmış diyorum ama en kırık kafa bile böyle olmaz ya. Ben hain değilim Recep Bey, sen etrafındakilere bak. Burada bulunanlar hain değil. Ayakkabısına kadar herkesin her şeyini bildiğinizi iddia eden muhteremler, bu ülkede başkentte Ankara'nın göbeğinde gencecik bir akademisyen katledildi. Banu Çiçek, Bengisu babasız kaldı. Hani her şeyden haberiniz vardı? Ne katilleri ne azmettirenleri buldunuz. Siyaset, derdinizi öğrenip ona çözüp üreterek sizin karşınızda diğer partilerle yarışma anlamına gelir. Rekabet hizmet üzerinden, proje üzerinden. Biz iktidar olur olmaz hemen 1 ay içerisinde 100 bin öğretmen tayin edeceğiz. Bütün köy okullarına açacağız. Derhal 11 bin köy okulu, henüz yıkılmamış ufak bir tamiratla açılabilir durumda hemen açıyoruz. Genç arkadaşlarımızın köylerinde tarım yapmaları için her türlü desteği vereceğiz. 18-26 yaş grubundaki gençlere 2 bin 500 lira maaş bağlayacağız."
 

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 23 Temmuz 2024
İmsak 03:52
Güneş 05:30
Öğle 12:50
İkindi 16:40
Akşam 20:01
Yatsı 21:32
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı