Meral Akşener'den Muharrem İnce çıkışı: Bu tür şeyler doğru değil

İYİ Parti lideri Akşener, aday olarak oyları böldüğü eleştirisine maruz kalan Muharrem İnce hakkında konuştu. İnce'nin AKP tarafından desteklendiği sözlerine Akşener, "Doğru değil bende yaşadım" dedi.

GÜNDEM 18.03.2023, 22:10
4
Meral Akşener'den Muharrem İnce çıkışı: Bu tür şeyler doğru değil
İYİ Parti lideri Meral Akşener, TV100 ekranlarında yayınlanan Uğur Dündar'la Haftanın Panoraması programında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Dündar'ın sorularını yanıtlayan Akşener, Muharrem İnce hakkında dikkat çeken sözler sarf etti. İnce'nin aday olma hakkını kullandığını söyleyen Akşener, "İnce'nin " AK Parti tarafından sulandığı" suçlaması doğru değil. Çok pis bir kelime. Ben de yaşadığım için söylüyorum" dedi.
Akşener'in açıklamalarından satır başları;
Gönül rahatlığıyla diyorum ki Sayın Kılıçdaroğlu 13. Cumhurbaşkanı olacaktır. Belediyecilikte başarılı iki arkadaşımızla başaracaklar. Bakın şimdi birinci turda kazanmayı konuşuyoruz. Ben inanıyorum birinci turda kazanılacağına. Bu ucube sistemden kurtulacağımızı düşünüyorum. AK Parti'ye oy veren seçmen bizim için velinimettir. Yarın bizim de oy alabileceğimiz bir seçmendir. Bu şekilde kapsayıcılıkla birinci turda kazanabiliriz. Seçmen hangi partiden olursa velinimettir.
Siyasetçi korkulan bir insan olmamalıdır. Ben gelmiş geçmiş en rahat konuşulan içişleri bakanıydım. Benden korkmazlardı. Aynı ailenin çocukları neden birbirine bıçak çeksin. Bu ülkenin refaha ulaşması hepimizin görevi.

İki belediye başkanını koşu partneri olarak masaya ben getirmiş oldum. CHP ile anlaşarak oldu bunlar. Sonra orada bir arkadaşımız itiraz etti buna. Bakan olmaları gerektiğine gitti iş. Sonuç itibarıyla bu iki arkadaşımızın başkan yardımcısı olarak yer almalarına, bizlerin de başkan yardımcısı olarak milletvekili olmadan yer almasına doğru gidildi. Çünkü orada benim de ikna olmama sebep olan şey şuydu, Sayın Davutoğlu ve Sayın Babacan'ın tavrı, ben de sonra doğru olduğuna kanaat ettim. O da genel başkanların milletvekili olmamasının bu seçimi alacağımıza dair inancın gerekçesi olabileceğini söylediler. Ben de bunu olumlu buldum. Ondan sonra el sıkıştık. Ben mesela pazar gecesi görüştüğümüz için Mansur Bey ve Ekrem Bey biliyor, yani 'iki gün ertelesek, daha rahat konuşulsa' dedim. Mansur Bey dedi ki, 'insanlar gelecek. Bu heyecanı ortadan kaldırmayalım, siz bunu hızlandırma konusunda bize yardımcı olun' dedi. Ben de onlara uydum.

Sayın İnce'nin cumhurbaşkanı adayı olmaya hakkı mevcuttur. Sayın İnce'nin Millet İttifakı genişleyecekse eğer bu genişlemenin içinde yer almasını elbette isterim. Benim bu konuda diğer arkadaşlar adına bir şey söyleme imkanım yok. Bireysel olarak elbette çok isterim. Diğer taraftan, sayın İnce'nin bu hakkını kullanıyor olmasının böyle büyük bir hakarete, hainlikle suçlanmaya, AK Parti tarafından sulandığının, çok pis bir kelime o tırnak içi, ben de yaşadığım için söylüyorum. Bu tür şeyler doğru değil.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 27 Mayıs 2024
İmsak 03:35
Güneş 05:16
Öğle 12:41
İkindi 16:31
Akşam 19:56
Yatsı 21:30
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı