Meteoroloji 4 ilde sarı kodla uyardı! Yağışlar geri dönüyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni raporunu yayımladı. Buna göre hafta başında yağışlar yeniden etki göstermeye başlayacak, sıcaklıklar daha da düşecek. Özellikle İstanbul, Edirne, Kırklareli ve Çanakkale için sarı kodlu uyarı yapılarak kuvvetli yağış ve fırtına nedeniyle vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması istendi.

ÇEVRE 03.12.2023, 08:25
Meteoroloji 4 ilde sarı kodla uyardı! Yağışlar geri dönüyor
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Trakya Kesimi, Kıyı Ege, İstanbul, Çanakkale ve Muğla çevreleri ile Antalya'nın doğu kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Trakya Kesimi ile Çanakkale çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer pus ve sis görüleceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul, Edirne, Kırklareli ve Çanakkale için sarı kodlu uyarıda bulundu. 
HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Ülkemiz genelinde mevsim normallerinin 4 ila 6 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor.
RÜZGAR: Genellikle güney yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın batısı ile Ege kıyılarına güney yönlerden, yarın (Pazartesi) Marmara'nın batısında kuzey yönlerden kuvvetli (40-70 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların, Trakya Kesimi ile Çanakkale çevrelerinde yer yer kuvvetli olması yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara'nın batısı ile Ege kıyılarına güney yönlerden, yarın (Pazartesi) Marmara'nın batısında kuzey yönlerden kuvvetli (40-70 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Parçalı ve çok bulutlu, Trakya Kesimi ile İstanbul ve Çanakkale çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Trakya kesimi ile Çanakkale çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; batı kesimlerinde güney, yarın (Pazartesi) kuzey yönlerden kuvvetli (40-70 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde doğusunda yer yer sis ve pus hadisesi görülmesi bekleniyor.
BURSA °C, 25°CParçalı ve çok bulutlu
EDİRNE °C, 22°CParçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.
İSTANBUL °C, 20°CParçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
KOCAELİ °C, 21°CParçalı bulutlu

Parçalı ve çok bulutlu, Kıyı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kıyı kesimlerinde güney yönlerden kuvvetli (40-70 km/saat) olarak esmesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.
A.KARAHİSAR °C, 15°CParçalı bulutlu
DENİZLİ °C, 20°CParçalı bulutlu
İZMİR °C, 21°CParçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
MUĞLA °C, 16°CParçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

Parçalı ve az bulutlu, Antalya'nın doğu kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.
ADANA °C, 23°CAz bulutlu
ANTALYA °C, 21°CParçalı ve çok bulutlu, doğu kesimleri öğle saatlerinden itibaren yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
BURDUR °C, 17°CParçalı ve az bulutlu
MERSİN °C, 22°CParçalı ve az bulutlu

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer pus ve sis bekleniyor.
ANKARA °C, 16°CParçalı ve az bulutlu
ÇANKIRI °C, 16°CParçalı ve az bulutlu
ESKİŞEHİR °C, 17°CParçalı ve az bulutlu
KONYA °C, 17°CParçalı ve az bulutlu

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.
BOLU °C, 18°CParçalı ve az bulutlu
DÜZCE °C, 23°CParçalı ve az bulutlu
KASTAMONU °C, 16°CParçalı ve az bulutlu
ZONGULDAK °C, 21°CParçalı ve az bulutlu

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.
RİZE °C, 22°CParçalı ve az bulutlu
SAMSUN °C, 26°CParçalı ve az bulutlu
TOKAT °C, 19°CParçalı ve az bulutlu
TRABZON °C, 23°CParçalı ve az bulutlu

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer pus ve sis bekleniyor.
ERZURUM °C, 7°CAz bulutlu
HAKKÂRİ °C, 12°CAz bulutlu
MALATYA °C, 10°CAz bulutlu
VAN °C, 10°CAz bulutlu

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 26 Şubat 2024
İmsak 05:48
Güneş 07:08
Öğle 12:57
İkindi 16:05
Akşam 18:36
Yatsı 19:50
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı