Meteoroloji uyardı: Fırtınalı hava ülkeye giriş yaptı...Hava durumu nasıl olacak? 03.11.2023

Türkiye genelinde fırtınalı hava etkin olacak yapılan açıklamaya göre bu akşam saatlerinde İstanbul, Kocaeli, Yalova, Bursa, Balıkesir, Uşak, Denizli, Kütahya ve Tekirdağ'ın doğusunda, gece saatlerinde Adana'nın kıyı kesimleri, Osmaniye'nin güneyi ve Hatay'ın kıyı kesimlerinde, yağış var

AİLE 03.11.2023, 04:55
1
Meteoroloji uyardı: Fırtınalı hava ülkeye giriş yaptı...Hava durumu nasıl olacak? 03.11.2023
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinde yerel olmak üzere aralıklarla görülmesi beklenen sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışların; bu akşam saatlerinde İstanbul, Kocaeli, Yalova, Bursa, Balıkesir, Uşak, Denizli, Kütahya ve Tekirdağ'ın doğusunda, gece saatlerinde Adana'nın kıyı kesimleri, Osmaniye'nin güneyi ve Hatay'ın kıyı kesimlerinde, bugün(Cuma) Gümüşhane ve Bayburt çevreleri ile Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize'nin iç kesimleri, Erzincan, Tunceli, Elazığ, Bingöl, Muş, Şırnak, Diyarbakır, Batman, Siirt çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.
HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarının yağışlı hava ile birlikte biraz azalacağı, yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.
RÜZGAR: Güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında ve yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra Marmara'nın batısı ve Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli (40-60 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Ülkemiz genelinde yerel olmak üzere aralıklarla görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların: bu akşam saatlerinde İstanbul, Kocaeli, Yalova, Balıkesir, Bursa, Uşak, Denizli, Kütahya ve Tekirdağ'ın doğusunda, gece saatlerinde Adana'nın kıyı kesimleri, Osmaniye'nin güneyi ve Hatay'ın kıyı kesimlerinde, yarın (Cuma) Gümüşhane ve Bayburt çevreleri ile Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize'nin iç kesimleri, Erzincan, Tunceli, Elazığ, Bingöl, Muş, Şırnak, Diyarbakır, Batman, Siirt çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, yerel su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

MARMARABÖLGESİParçalı yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinde bölgenin genelinin, yarın (Cuma) Edirne çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde İstanbul, Kocaeli, Yalova, Balıkesir, Bursa ve Tekirdağ'ın doğusunda yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor. Yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra bölgenin batısında rüzgarın güney yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.
BURSA 12°C, 27°CParçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yer yer kuvvetli olması bekleniyor.
EDİRNE 13°C, 24°CParçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak yağışlı
İSTANBUL 16°C, 23°CParçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yer yer kuvvetli olması bekleniyor.
KOCAELİ 16°C, 25°CParçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yer yer kuvvetli olması bekleniyor.
EGE BÖLGESİParçalı yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinde bölgenin genelinin, yarın (Cuma) İzmir çevreleri ile Aydın ve Kuzey Ege'nin kıyı kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Uşak, Denizli ve Kütahya çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra Kuzey Ege kıyılarında rüzgarın güney yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.
A.KARAHİSAR 7°C, 22°CParçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yerel olmak üzere sağanak yağışlı
DENİZLİ 13°C, 27°CParçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere yerel sağanak yağışlı
İZMİR 18°C, 26°CParçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
MUĞLA 11°C, 24°CParçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yerel olmak üzere sağanak yağışlı
AKDENİZ BÖLGESİParçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Adana ve Osmaniye'nin güneyi ile Hatay'ın kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.
ADANA 16°C, 26°CParçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinde güney kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.
ANTALYA 21°C, 25°CParçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
HATAY 15°C, 25°CParçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu gece saatlerinde kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.
ISPARTA 10°C, 22°CParçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde yerel olmak üzere sağanak yağışlı
İÇ ANADOLU BÖLGESİParçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ANKARA 10°C, 20°CParçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde yerel olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı
ESKİŞEHİR 9°C, 22°CParçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yerel olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı
KAYSERİ 6°C, 22°CParçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak yağışlı
KONYA 8°C, 22°CParçalı ve çok bulutlu, bu gece saatlerinde yerel olmak üzere sağanak yağışlı
BATI KARADENİZ BÖLGESİParçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yarın (Cuma) sabah saatlerinde Bolu çevrelerinde yer yer pus ve sis bekleniyor
BOLU 9°C, 21°CParçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde yerel olmak üzere sağanak yağışlı, sabah saatlerinde sisli
DÜZCE 12°C, 24°CParçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde yerel olmak üzere sağanak yağışlı, sabah saatlerinde sisli
KASTAMONU 8°C, 21°CParçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı
ZONGULDAK 15°C, 22°CParçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı
ORTA ve DOĞU KARADENİZ BÖLGESİParçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Gümüşhane ve Bayburt çevreleri ile Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize'nin iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.
AMASYA 13°C, 23°CParçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın (Cuma) yerel olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı
SAMSUN 17°C, 23°CParçalı ve çok bulutlu, yarın (Cuma) yerel olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı
TOKAT 13°C, 22°CParçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın (Cuma) yerel olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı
TRABZON 18°C, 23°CParçalı ve çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren yerel olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Cuma) iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.
DOĞU ANADOLU BÖLGESİParçalı yer yer çok bulutlu, batısı ile zamanla bölge genelinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Erzincan, Tunceli, Elazığ, Bingöl, Muş ve Şırnak çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.
ERZURUM 5°C, 12°CParçalı ve çok bulutlu, yarın (Cuma) yerel olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı
KARS 1°C, 13°CParçalı ve çok bulutlu, yarın (Cuma) yerel olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı
MALATYA 8°C, 19°CParçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı
VAN 5°C, 14°CParçalı ve çok bulutlu, yarın (Cuma) yerel olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı
GÜNEYDOĞU ANADOLUParçalı ve çok bulutlu, kuzey ve doğusu ile zamanla bölge genelinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Cuma) Diyarbakır, Batman ve Siirt çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.
DİYARBAKIR 13°C, 19°CParçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Cuma) öğle saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli olması bekleniyor.
GAZİANTEP 12°C, 23°CParçalı ve çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
SİİRT 15°C, 17°CParçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Cuma) yer yer kuvvetli olması bekleniyor.
ŞANLIURFA 16°C, 24°CParçalı ve çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
DENİZLERDE HAVAOrta Karadeniz ile Kuzey Ege’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.
KARADENİZ BÖLGESİHava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de batı ve güneybatıdan 3 ila 5, gece saatlerinden itibaren doğusu 5 ila 7; Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan, yarın (Cuma) sabah saatlerinden itibaren kuzeybatıdan 3 ila 5 yer yer 6, yarın (Cuma) sabah saatlerinde batısı batıdan 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, yer yer 2,5 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.
MARMARA BÖLGESİHava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde sağanak yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5 m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
EGE BÖLGESİHava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de güney ve güneydoğudan 3 ila 5, zamanla 6, yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra 7; Güney Ege'de güney ve güneydoğudan 3 ila 5, kuzeyi güneybatıdan 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, yer yer 2,5 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.
AKDENİZ BÖLGESİHava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz’de batı ve güneybatıdan 3 ila 5; Doğu Akdeniz’de batı ve güneybatıdan 3 ila 5, gece saatlerinde doğusu kuzeydoğudan 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, doğusu gece saatlerinde 2,5 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.
VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 3 ila 5, yarın (Cuma) öğle saatlerinde 6 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50 m, öğle saatlerinde 1,0 m, Görüş: İyi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 06 Aralık 2023
İmsak 06:05
Güneş 07:30
Öğle 12:34
İkindi 15:07
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı