Meteoroloji uyardı! Hava durumu nasıl olacak? (21.11.2023)

Son yapılan hava raporuna göre Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın kuzeydoğusu, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Diyarbakır, Batman ve Siirt çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AİLE 21.11.2023, 06:45
Meteoroloji uyardı! Hava durumu nasıl olacak? (21.11.2023)
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın kuzeydoğusu, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Diyarbakır, Batman ve Siirt çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Batı Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; Doğu Anadolu'nun güneydoğusu, Ordu, Giresun, Trabzon, Iğdır, Ağrı, Muş, Kastamonu ve Sinop kıyılarında kuvvetli, Doğu Karadeniz'in doğusu, Ardahan, Bitlis, Şırnak ve Hakkâri çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.
HAVA SICAKLIĞI: Doğu Anadolu'nun doğusunda 2 ila 8 derece azalacağı, iç ve batı kesimlerde 2 ila 6 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.
RÜZGAR: Kuzey ve kuzeybatı yönlerden orta yer yer kuvvetli, Batı Karadeniz'in doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Akdeniz ile Doğu Anadolu’nun batısında kısa süreli fırtına (50-80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Doğu Anadolu'nun güneydoğusu, Ordu, Giresun, Trabzon, Iğdır, Ağrı, Muş, Kastamonu ve Sinop kıyılarında kuvvetli, Doğu Karadeniz'in doğusu, Ardahan, Bitlis, Şırnak ve Hakkâri çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, yerel su baskını, taşkın, görüş mesafesinde azalma, trafikte aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI: Rüzgârın; kuzey ve kuzeybatı yönlerden orta yer yer kuvvetli, Batı Karadeniz'in doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Akdeniz ile Doğu Anadolu’nun batısında kısa süreli fırtına (50-80 km/saat) şeklinde esmesi eseceği tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (çatı uçması, ağaç devrilmesi, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
MARMARA BÖLGESİParçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova çevrelerinin aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.
EDİRNE 3°C, 18°CParçalı ve çok bulutlu
İSTANBUL 9°C, 16°CÇok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde aralıklı yağmurlu
KIRKLARELİ 3°C, 16°C
Parçalı bulutlu
KOCAELİ 8°C, 19°CÇok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde aralıklı yağmurlu
EGE BÖLGESİParçalı ve az bulutlu, yarın (Salı) zamanla kıyılarının çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
A.KARAHİSAR -2°C, 13°CParçalı bulutlu
DENİZLİ 4°C, 19°CParçalı ve az bulutlu
İZMİR 8°C, 20°CParçalı ve az bulutlu, yarın (Salı) zamanla çok bulutlu
MUĞLA 2°C, 18°CParçalı ve az bulutlu, yarın (Salı) zamanla çok bulutlu
AKDENİZ BÖLGESİParçalı ve az bulutlu, bu akşam saatlerinde doğusunun yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bu akşam ve gece saatlerinde doğusunda kuzey yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (50-80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.
ADANA 9°C, 20°CParçalı ve az bulutlu, bu akşam saatlerinde çok bulutlu
ANTALYA 11°C, 23°CParçalı ve az bulutlu
HATAY 5°C, 19°CParçalı ve az bulutlu
MERSİN 13°C, 20°CParçalı ve az bulutlu
İÇ ANADOLU BÖLGESİParçalı ve az bulutlu, bu akşam saatlerinde doğusunun yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bu akşam saatlerinde doğusunda kuzey yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (50-80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. Bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesinin görüleceği tahmin ediliyor.
ANKARA 0°C, 10°CParçalı ve az bulutlu, bu akşam saatlerinde kuzey ve doğusu yer yer çok bulutlu
ESKİŞEHİR 0°C, 13°CParçalı ve az bulutlu, bu akşam saatlerinde kuzey kesimleri yer yer çok bulutlu
KONYA -1°C, 11°CParçalı ve az bulutlu
YOZGAT -3°C, 5°CParçalı ve az bulutlu, bu akşam saatlerinde çok bulutlu
BATI KARADENİZ BÖLGESİParçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde bölge genelinin, gece saatlerinden itibaren kıyılarının yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle, yağmur ve sağanak, iç ve yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde görülmesi beklenen yağışların bu akşam ve gece saatlerinde Kastamonu ve Sinop kıyılarında yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın Sinop çevrelerinde kuzeyli yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (60-80 km / saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde Bolu ve Düzce çevrelerinde yer yer pus ve sis hadisesinin görülmesi bekleniyor.
BOLU 1°C, 7°CParçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yer yer karla karışık yağmur ve kar yağışlı
DÜZCE 3°C, 16°CParçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde aralıklı yağmurlu
KASTAMONU 2°C, 9°CParçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, gece saatlerinde yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.
ZONGULDAK 7°C, 16°CParçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde aralıklı yağmurlu, gece yüksekleri karla karışık yağmurlu
ORTA ve DOĞU KARADENİZ BÖLGESİÇok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları ile Doğu Karadeniz bölümünün yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, iç ve yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde görülecek yağışların, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli, Doğu Karadeniz'in doğusunda yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor. Rüzgârın, Orta Karadeniz kıyıları ve Doğu Karadeniz'de kuzey yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-80 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.
AMASYA 6°C, 13°CParçalı ve çok bulutlu
SAMSUN 10°C, 17°CÇok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı
TOKAT 4°C, 12°CParçalı ve çok bulutlu
TRABZON 9°C, 11°CÇok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yer yer kuvvetli olması bekleniyor.
DOĞU ANADOLU BÖLGESİParçalı ve çok bulutlu, kuzey ve doğusunun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle karla karışık yağmur ve kar, Iğdır çevrelerinde yağmur ve sağanak şeklinde görülecek yağışların, güneydoğusu ile Iğdır, Ağrı ve Muş çevrelerinde kuvvetli, Ardahan, Bitlis, Şırnak ve Hakkâri çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor. Rüzgârın batısında kuzey yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (50-80 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.
ERZURUM -3°C, 1°CÇok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı
KARS -3°C, 2°CÇok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı
MALATYA -1°C, 11°CParçalı ve çok bulutlu
VAN 0°C, 6°CÇok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yer yer kuvvetli olması bekleniyor.
GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİParçalı ve çok bulutlu, Diyarbakır, Batman ve Siirt çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Siirt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.
DİYARBAKIR 4°C, 12°CParçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmurlu
GAZİANTEP 3°C, 13°CParçalı bulutlu
MARDİN 5°C, 9°CParçalı ve çok bulutlu
SİİRT 6°C, 11°CÇok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 02 Aralık 2023
İmsak 06:02
Güneş 07:27
Öğle 12:33
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı