Meteoroloji uyardı Kuvvetli yağış geliyor ..Hava durumu nasıl olacak 20.11.2023

Son yayınlanan hava raporuna göre sağanak yağış uyarısı geldi. Ülkemizin bir çok yerinde sel felaketi gerçekleşirken bugünde Marmara'nın doğusu, Doğu Akdeniz'in doğusu, İç Anadolu , Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor

AİLE 20.11.2023, 06:25
Meteoroloji uyardı Kuvvetli yağış geliyor ..Hava durumu nasıl olacak 20.11.2023
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Doğu Akdeniz'in doğusu, İç Anadolu ( Konya ve Kırıkkale haric ), Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, İç Anadolu'nun yüksekleri, Batı ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Bursa ve Bilecik’in yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; Batı ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun güney ve batısı, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu kuvvetli, yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.
HAVA SICAKLIĞI: Kuzey, iç ve batı bölgelerde yağışlı hava ile birlikte hissedilir derecede (2°-10°C) azalacağı ve mevsim normallerinin altında düşeceği, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.
RÜZGAR: Kuzey ve kuzeybatı yönlerden orta, yer yer kuvvetli, Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da kısa süreli fırtına (50-80 km/saat), Marmara’nın kuzeyi ve Batı Karadeniz kıyılarında çok kuvvetli ve tam fırtına (80-110 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Batı ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu(Malatya ve Iğdır hariç), Güneydoğu Anadolu doğusu kuvvetli, yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması beklendiğinden yaşanabilecek ani sel, yerel su baskını, taşkın gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI: Rüzgârın, Marmara, Ege, Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da kuzeyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-80 km/saat), Marmara’nın kuzeyi ve Batı Karadeniz kıyılarında çok kuvvetli ve tam fırtına (80-110 km/saat) şeklinde eseceği tahmin edildiğinden yaşanabilecek çatı uçması, ağaç devrilmesi, ulaşımda aksamalar, soba ve baca gazı zehirlenmeleri gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

MARMARA BÖLGESİÇok bulutlu, bölgenin doğusunun yağmur ve sağanak yağışlı, yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın, kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-70 km/saat), kıyılarında çok kuvvetli ve tam fırtına (80-110 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.
EDİRNE 2°C, 16°CÇok bulutlu
İSTANBUL 4°C, 13°CÇok bulutlu, bu akşam ilk saatler aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
KIRKLARELİ 1°C, 13°CÇok bulutlu
KOCAELİ 4°C, 13°CÇok bulutlu, bu akşam ilk saatler aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
EGE BÖLGESİParçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın, Kıyı ve İç Ege'de kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına (50-80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.
A.KARAHİSAR -1°C, 8°CParçalı ve çok bulutlu
DENİZLİ 2°C, 13°CParçalı ve çok bulutlu
İZMİR 7°C, 17°CParçalı ve çok bulutlu
MUĞLA -1°C, 14°CParçalı ve çok bulutlu
AKDENİZ BÖLGESİParçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz'in doğusunun aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın, kuzey yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına (50-80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.
ADANA 11°C, 20°CParçalı ve çok bulutlu
ANTALYA 12°C, 21°CParçalı ve çok bulutlu
HATAY 8°C, 18°CÇok bulutlu, bu akşam ilk saatler aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
MERSİN 11°C, 20°CParçalı ve çok bulutlu
İÇ ANADOLU BÖLGESİParçalı ve çok bulutlu, bölgenin genelinin (Konya ve Kırıkkale hariç) yağmur ve sağanak yağışlı, Eskişehir, Ankara, Çankırı, Yozgat, Niğde, Kayseri ve Sivas'ın yüksek kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ANKARA 0°C, 6°CÇok bulutlu, bu akşam ilk saatler aralıklı yağmurlu, yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ESKİŞEHİR -1°C, 7°CÇok bulutlu, bu akşam ilk saatler aralıklı yağmurlu, yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
KONYA -1°C, 8°CÇok bulutlu
YOZGAT -3°C, 5°CÇok bulutlu, öğle saatlerinde yağmur ve karla karışık yağmurlu
BATI KARADENİZ BÖLGESİÇok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle, yağmur ve sağanak, iç ve yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde görülmesi beklenen yağışların, bölge genelinde çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.
BOLU -1°C, 5°CÇok bulutlu ve karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, çok kuvvetli ve şiddetli, yüksek kesimlerinde yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor.
DÜZCE 3°C, 10°CÇok bulutlu, yer yer çok kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı
KASTAMONU 1°C, 5°CÇok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bu akşam saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.
ZONGULDAK 1°C, 5°CÇok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, kuvvetli olması bekleniyor.
ORTA ve DOĞU KARADENİZ BÖLGESİÇok bulutlu, bölge genelinin(Amasya ve Çorum hariç) yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle, yağmur ve sağanak, iç ve yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde görülmesi beklenen yağışların, Doğu Karadeniz 'de kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgârın, Doğu Karadeniz'de kuzey yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.
AMASYA 5°C, 11°CÇok bulutlu
SAMSUN 11°C, 14°CÇok bulutlu, gece saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı
TOKAT 4°C, 9°CÇok bulutlu, gece saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı
TRABZON 11°C, 15°CÇok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, yer yer kuvvetli olması bekleniyor.
DOĞU ANADOLU BÖLGESİÇok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, kuzeyinin yüksekleri ile Hakkâri çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi beklenen yağışların, Erzurum ve Muş çevrelerinde kuvvetli, Malatya, Elazığ, Bingöl, Tunceli, Erzincan, Bitlis, Şırnak ve Hakkâri çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor. Rüzgârın, kuzey yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.
ERZURUM 1°C, 2°CÇok bulutlu ve yağmurlu, zamanla karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, kuvvetli olması bekleniyor.
KARS 2°C, 3°CÇok bulutlu ve aralıklı yağmurlu
MALATYA 2°C, 9°CÇok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.
VAN 5°C, 10°CÇok bulutlu ve aralıklı yağmurlu
GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİÇok bulutlu bölge genelinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Mardin, Diyarbakır, Batman ve Siirt çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.
DİYARBAKIR 7°C, 9°CÇok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.
GAZİANTEP 6°C, 11°CÇok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı ,
MARDİN 6°C, 7°CÇok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.
SİİRT 10°C, 11°CÇok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.
DENİZLERDE HAVA DURUMUKaradeniz ve Akdeniz'de kuvvetli fırtına; Güney Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.
KARADENİZ HAVA DURUMU Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 5 ila 7, doğusu 6 ila 8, öğle saatlerine kadar yer yer 9; Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 7 ila 9, doğusu güneybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 3,0 ila 4,0 m, yer yer 4,5 m, Görüş: Orta, yağış anında zayıf.
MARMARA HAVA DURUMUHava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, kuzeyi sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, Görüş: İyi.
EGE HAVA DURUMU Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de güney ve güneydoğudan, öğle saatlerinden itibaren kuzeyi güneybatıdan 3 ila 5; Güney Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, güneyi kuzeybatıdan 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, güneyi yer yer 3,0 m, Görüş: İyi.
AKDENİZ HAVA DURUMUHava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de batı ve kuzeybatıdan 6 ila 8, öğle saatlerine kadar 7 ila 9; Doğu Akdeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan 7 ila 9, doğusu kuzeydoğudan 6 ila 8, öğle saatlerinden sonra geneli 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 3,0 ila 4,0 m, yer yer 4,5 m, Görüş: İyi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 02 Aralık 2023
İmsak 06:02
Güneş 07:27
Öğle 12:33
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı