Meteoroloji uyardı! Sağanak yağmur ve kar yağışı bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 17 Aralık 2023 tarihli hava durumu raporunu yayınladı. Rapora göre, yurtta sağanak yağmur ve kar yağışı beklenen yerler var.

AİLE 17.12.2023, 08:55
Meteoroloji uyardı! Sağanak yağmur ve kar yağışı bekleniyor
Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) 17 Aralık hava durumu raporunu yayınladı. Son değerlendirmelere göre; yurdun geneli parçalı ve çok bulutlu, İç Anadolu, Batı Akdeniz'in güney ve doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu ile Bursa, Sakarya, Bilecik, Afyonkarahisar, Isparta, Kahramanmaraş, Adıyaman, Diyarbakır, Batman ve Siirt çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
Genellikle yağmur ve sağanak, Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun doğusu, Bilecik, Kütahya, Eskişehir, Bursa'nın yüksekleri ile Ankara ve Sivas'ın kuzey ilçelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi beklenen yağışların; bu akşam ilk saatler Marmara, Kıyı Ege ve Antalya çevrelerinde kuvvetli, Antalya’nın doğu ilçelerinde çok kuvvetli, gece saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli, Rize ve Artvin çevrelerinde çok kuvvetli yağmur, yükseklerinde yoğun kar olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis bekleniyor.
HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarının güney kıyıları ve Marmara'da önemli bir değişiklik olmayacağı, diğer yerlerde 6 ila 10 derece azalacağı tahmin ediliyor.
RÜZGAR: Genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Ege kıyılarında ve Doğu Akdeniz'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (50- 70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların, Doğu Karadeniz'de kuvvetli yağmur, Artvin ve Rize çevrelerinde çok kuvvetli yağmur, yükseklerinde yoğun kar olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ulaşımda aksamalar vb. dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI: Rüzgârın, Marmara, Ege kıyıları ile Doğu Akdeniz'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (50- 70 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
SARI KODLA UYARI YAPILAN İLLER: Artvin, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Edirne, Giresun, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Kocaeli, Rize, Sakarya, Tekirdağ, Trabzon ve Yalova.

Çok bulutlu ve Bursa, Bilecik ve Sakarya çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Bilecik çevreleri ile Bursa'nın yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi bekleniyor.
EDİRNE °C, 7°CÇok bulutlu
İSTANBUL °C, 8°CÇok bulutlu
KIRKLARELİ °C, 5°CÇok bulutlu
KOCAELİ °C, 8°CÇok bulutlu

Çok bulutlu, Afyonkarahisar çevrelerinin yağmurlu ve yükseklerinin karlakarışık yağmurlu olacağı tahmin ediliyor.
A.KARAHİSAR 5°C, 6°CÇok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı
DENİZLİ 10°C, 12°CÇok bulutlu
İZMİR 9°C, 12°CÇok bulutlu
MUĞLA 8°C, 15°CÇok bulutlu

Parçalı ve çok bulutlu, Isparta ve Kahramanmaraş çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ADANA °C, 19°CParçalı ve çok bulutlu
ANTALYA °C, 23°CÇok bulutlu
HATAY °C, 17°CParçalı ve çok bulutlu
MERSİN °C, 20°CParçalı ve çok bulutlu

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı, Eskişehir çevreleri ile Ankara ve Sivas'ın kuzey ilçelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ANKARA 5°C, 6°CÇok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak, kuzey ilçeleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı
ESKİŞEHİR 2°C, 4°CÇok bulutlu, aralıklı yağmurlu, yer yer karla karışık yağmur ve kar yağışlı
KONYA 5°C, 6°CÇok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı
SİVAS 2°C, 3°CParçalı ve çok bulutlu, yağmurlu, kuzey ilçeleri karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı

Çok bulutlu, güney ve doğu kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, kıyılarda yağmur ve sağanak, iç ve yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde görüleceği tahmin ediliyor.
BOLU °C, 4°CÇok bulutlu, aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı
DÜZCE °C, 7°CÇok bulutlu, aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı
KASTAMONU °C, 3°CÇok bulutlu, aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı
ZONGULDAK °C, 8°CÇok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Doğu Karadeniz kıyılarında yer yer kuvvetli, Artvin ve Rize çevrelerinde çok kuvvetli ve yükseklerinde yer yer yoğun kar olmak üzere yağmur ve sağanak, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi bekleniyor. sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.
ARTVİN °C, 5°CParçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı olması tahmin ediliyor. Yağışların yer yer kuvvetli ve çok kuvvetli yükseklerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.
SAMSUN °C, 8°CParçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı
TOKAT °C, 4°CParçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı
TRABZON °C, 8°CParçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı olması tahmin ediliyor. Yağışların yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, batı kesimlerinde yağmur ve sağanak, doğu kesimleri karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi bekleniyor. sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.
ERZURUM °C, 5°CParçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı
KARS °C, 4°CParçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı
MALATYA °C, 10°CParçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı
VAN °C, 10°CParçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra yağmurlu, yüksekleri karlakarışık yağmur ve kar yağışlı

Parçalı ve çok bulutlu, Diyarbakır, Adıyaman, Batman ve Siirt çevrelerinin yağmurlu geceçegi tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.
DİYARBAKIR °C, 13°CParçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde aralıklı yağmurlu
ANTEP °C, 16°CParçalı ve çok bulutlu,
MARDİN °C, 12°CParçalı ve çok bulutlu,
URFA °C, 16°CParçalı ve çok bulutlu,

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 01 Mart 2024
İmsak 05:43
Güneş 07:02
Öğle 12:56
İkindi 16:07
Akşam 18:40
Yatsı 19:54
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı