Meteoroloji'den sarı ve turuncu kodlu rapor! Yurdun büyük bölümü yağışlı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 19 Ekim 2023 tarihli hava tahmin raporunda sarı ve turuncu koldu uyarıda bulundu.

GÜNDEM 19.10.2023, 03:35
2
Meteoroloji'den sarı ve turuncu kodlu rapor! Yurdun büyük bölümü yağışlı
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu aynı zamanda çok sayıda ilin yağışlı olacağı tahmin ediliyor.
Buna göre, Marmara'nın doğusu, Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Karadeniz, Doğu ile Güneydoğu Anadolu, Afyonkarahisar, Denizli ve Çankırı çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu (Malatya hariç), Güneydoğu Anadolu'nun doğusu, Adana, Hatay'ın kıyı kesimleri ile akşam ilk saatlerde Kocaeli, Sakarya, Kastamonu, Samsun, Sinop ve Ordu çevrelerinde kuvvetli, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde yer yer çok kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu'nun doğu kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde iç kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
Hava sıcaklığının kuzeybatı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, iç ve doğu kesimlerde 3-5 derece azalacağı tahmin ediliyor.

Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu (Malatya hariç), Güneydoğu Anadolu'nun doğusu, Hatay'ın ve Adana'nın kıyı kesimleri ile akşam ilk saatlerde Kocaeli, Sakarya, Kastamonu, Samsun, Sinop ve Ordu çevrelerinde kuvvetli, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde yer yer çok kuvvetli olacağı tahmin edildiğinden sel, su baskını, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Rüzgarın öğle saatlerinden sonra Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısı yapıldı.

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusunun sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, akşam ilk saatlerde Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.
EDİRNE 6°C, 22°CParçalı ve az bulutlu,
İSTANBUL 12°C, 19°CParçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı,
SAKARYA 13°C, 22°CParçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerine kadar aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, akşam ilk saatlerde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
KIRKLARELİ 6°C, 20°CParçalı bulutlu,
EGEParçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde Afyonkarahisar ile Denizli çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
İZMİR 12°C, 22°CParçalı ve az bulutlu,
MANİSA 10°C, 24°CParçalı ve az bulutlu,
AKDENİZParçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Adana ile Hatay’ın kıyı, Mersin'in doğu kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.
ADANA 16°C, 27°CParçalı ve çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
ANTALYA 20°C, 27°CParçalı ve az bulutlu, akşam saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı,
HATAY 17°C, 26°CParçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, akşam ile gece saatlerinde kıyı kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.
MERSİN 19°C, 28°CParçalı ve çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, akşam saatlerinde doğu kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.
İÇ ANADOLUParçalı ve çok bulutlu, bölgeni güney ve doğusu ile Çankırı çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ANKARA 8°C, 18°CParçalı ve çok bulutlu,
ÇANKIRI 6°C, 18°CParçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde sağanak yağışlı,
ESKİŞEHİR 8°C, 19°CParçalı ve çok bulutlu,
KONYA 9°C, 17°CParçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde sağanak yağışlı,
BATI KARADENİZParçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde bölge geneli ile gece saatlerinde Zonguldak ve Düzce çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, akşam saatlerinde Kastamonu ve Sinop çevrelerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.
BOLU 8°C, 19°CParçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde sağanak yağışlı,
DÜZCE 11°C, 21°CParçalı ve çok bulutlu, akşam saatleri ile gece saatlerinde sağanak yağışlı,
KASTAMONU 5°C, 17°CParçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde yerel olmak üzere kuvvetli sağanak yağışlı,
ZONGULDAK 12°C, 19°CParçalı ve çok bulutlu, akşam saatleri ile gece saatlerinde sağanak yağışlı,
ORTA ve DOĞU KARADENİZÇok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Doğu Karadeniz ile akşam saatlerinde Samsun, Ordu çevrelerinde kuvvetli, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde yer yer çok kuvvetli olmak üzere sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor.
AMASYA 9°C, 18°CParçalı ve çok bulutlu, akşam saatleri ile gece saatlerinde sağanak yağışlı,
SAMSUN 11°C, 17°CParçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerine kadar aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, akşam saatlerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.
TOKAT 9°C, 16°CParçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı,
TRABZON 13°C, 17°CÇok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, kuvvetli doğu kesimlerinde yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.
DOĞU ANADOLUÇok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, (Malatya dışında) yerel olarak kuvvetli olmak üzere genellikle yağmur ve sağanak, doğu kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor.
KARS 6°C, 9°CÇok bulutlu, sabah saatlerinde kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı,
ERZURUM 6°C, 10°CÇok bulutlu, sabah saatlerinde kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı,
MALATYA 9°C, 19°CÇok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı,
VAN 7°C, 14°CÇok bulutlu, kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı,
GÜNEYDOĞU ANADOLUÇok bulutlu, doğu kesimleri kuvvetli olmak üzere bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
DİYARBAKIR 12°C, 19°CÇok bulutlu, sabah saatlerinde kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
GAZİANTEP 13°C, 21°CÇok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı,
SİİRT 15°C, 18°CÇok bulutlu, sabah saatlerinde kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
ŞANLIURFA 15°C, 22°CÇok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı,

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 06 Aralık 2023
İmsak 06:05
Güneş 07:30
Öğle 12:34
İkindi 15:07
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı