Meteoroloji'den yağış uyarısı geldi! Bugün hava nasıl olacak? 25.11.2023

Trakya'nın batısı ile Marmara'nın güney ve doğusunun; Ege ve Batı Akdeniz ile Doğu Akdeniz'in batısının; İç Anadolu'nun doğusu dışında kalan yerleri, Doğu Anadolu'nun batı ve kuzeyi ile Güneydoğu Anadolu'nun kuzeybatısının ve Batı ve Orta Karadeniz Bölümleri'nin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AİLE 25.11.2023, 07:00
3
Meteoroloji'den yağış uyarısı geldi! Bugün hava nasıl olacak? 25.11.2023
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Trakya'nın batısı ile Marmara'nın güney ve doğusunun; Ege ve Batı Akdeniz ile Doğu Akdeniz'in batısının; İç Anadolu'nun doğusu dışında kalan yerleri, Doğu Anadolu'nun batı ve kuzeyi ile Güneydoğu Anadolu'nun kuzeybatısının ve Batı ve Orta Karadeniz Bölümleri'nin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Ege'nin batı ve güney kesimleri, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeyi ve Adana çevrelerinde kuvvetli; Ege'nin güneybatısı ve Batı Akdeniz çevrelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor.
HAVA SICAKLIĞI: Mevsim normallerinin üzerinde seyretmekte olan hava sıcaklıklarının etkisi altına girmekte olduğumuz yağışlı hava kütlesinin etkisi ile batı bölgelerimizden başlayarak aalması bekleniyor.
RÜZGAR: Genellikle güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; Marmara, Ege, Batı Akdeniz kıyıları, İç Anadolu, Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun kuzeyinde kuvvetli (40-70 km/saat) ve yer yer fırtına şeklinde (70-100 km/saat) esmesi bekleniyor.
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI 1: Yapılan son değerlendirmelere göre; batı bölgelerde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, bu gece saatlerinden itibaren Muğla çevrelerinden başlamak üzere zamanla Marmara’nın batısı ve Kıyı Ege genelinde kuvvetli (30-60 kg/m2), Muğla kıyıları ile Edremit Körfezi’nde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (60-100 kg/m2) olması beklendiğinden sel, su askını, yıldırım, yerel dolu yağışı, hortum oluşma riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI 2: Yapılan son değerlendirmelere göre; bu gece saatlerinden itibaren Antalya’nın batısından başlamak üzere, zamanla il geneli ile Konya’nın güneybatı ilçelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların kuvvetli (25-60 kg/m2), Antalya’nın batısının kıyı kesimleri ile doğusunda çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (60-120 kg/m2) olması bekleniyor. Yağışların, zamanla 1800 m üzeri rakımlı kesimlerde kuvvetli karla karışık yağmur ve yer yer yoğun kar şeklinde olması tahmin ediliyor. Muhtemel sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, hortum oluşma riski ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Yapılan son değerlendirmelere göre: Rüzgarın Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ve Doğu Anadolu’nun kuzeyinde kuvvetli ve yer yer fırtına (40-70 km/saat), Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli fırtına (10-100 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Genel olarak güney yönlerden, Pazar günü sabah saatlerinden itibaren Marmara’nın kuzeyi ile zamanla yurdun kuzey kesimlerinde batı ve kuzeybatıdan esmesi beklenen kuvvetli rüzgar ve fırtınanın akşam saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor. Muhtemel çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenme riski ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

MARMARA BÖLGESİParçalı ve çok bulutlu, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir, Yalova ve Kocaeli ile İstanbul'un Boğaz çevreleri ile Sakarya'nın doğu kesimlerinin yerel sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, güney yönlerden kuvvetli(40-70 km/saat) esmesi bekleniyor.
BURSA 13°C, 20°CParçalı ve çok bulutlu, güney çevreleri yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra yerel sağanak yağışlı
EDİRNE 13°C, 16°CParçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere, aralıklı sağanak yağışlı
İSTANBUL 15°C, 19°CParçalı ve çok bulutlu, Boğaz çevreleri yerel sağanak yağışlı
KOCAELİ 12°C, 21°CParçalı ve çok bulutlu, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra yerel sağanak yağışlı
EGE BÖLGESİBölge genelinin parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Kıyı Ege ve bölgenin güneyinde kuvvetli; Muğla ve Aydın ile İzmir'in güney kesimlerinde yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor. Rüzgarın, güneyli yönlerden kuvvetli (40-70 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.
A.KARAHİSAR 7°C, 14°CParçalı ve çok bulutlu, yarın (Cumartesi) yer yer kuvvetli olmak üzere, aralıklı sağanak yağışlı
DENİZLİ 11°C, 17°CParçalı ve çok bulutlu, yarın (Cumartesi) yer yer kuvvetli olmak üzere, aralıklı sağanak yağışlı
İZMİR 14°C, 18°CParçalı ve çok bulutlu, yarın (Cumartesi) yer yer kuvvetli olmak üzere, aralıklı sağanak yağışlı
MUĞLA 6°C, 13°CParçalı ve çok bulutlu, yarın (Cumartesi) kuvvetli ve yer yer şiddetli olmak üzere, aralıklı sağanak yağışlı
AKDENİZ BÖLGESİParçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz ile Mersin, Adana, Osmaniye ve K.Maraş çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi, yağışların Batı Akdeniz ve Adana çevrelerinde kuvvetli, Batı Akdeniz kıyılarında çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor. Yağışların 1800 metrenin üzerindeki rakımlarda karla karışık yağmur ve yoğun kar şeklinde görülmesi bekleniyor. Rüzgarın Batı Akdeniz'de güneyli yönlerden kuvvetli (40-70 km/saat) ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (70-90 km/saat) esmesi bekleniyor.
ADANA 12°C, 20°CParçalı bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere, yarın (Cumartesi) aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
ANTALYA 15°C, 21°CParçalı bulutlu, yarın (Cumartesi) kuvvetli, yer yer çok kuvvetli olmak üzere, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
BURDUR 7°C, 15°CParçalı bulutlu, yarın (Cumartesi) yer yer kuvvetli olmak üzere, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
MERSİN 15°C, 19°CParçalı bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere, yarın (Cumartesi) aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
İÇ ANADOLU BÖLGESİParçalı ve çok bulutlu, Sivas, Kayseri, Niğde dışında kalan yerlerin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Cumartesi) Ankara, Kırıkkale ve Çankırı ile Eskişehir'in doğu, Konya'nın batı çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın güneyli yönlerden kuvvetli (40-70 km/saat) esmesi bekleniyor.
ANKARA 8°C, 13°CParçalı bulutlu, yarın (Cumartesi) yer yer kuvvetli olmak üzere, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
ESKİŞEHİR 7°C, 14°CParçalı bulutlu, doğu çevreleri yer yer kuvvetli olmak üzere, yarın (Cumartesi) aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
KONYA 5°C, 14°CParçalı bulutlu, batı çevreleri yer yer kuvvetli olmak üzere, yarın (Cumartesi) aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
YOZGAT 6°C, 9°CParçalı bulutlu, yarın (Cumartesi) aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
BATI KARADENİZ BÖLGESİParçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde bölge genelinin, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra iç kesimlerinin yerel sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güneyli yönlerden kuvvetli (40-70 km/saat) esmesi bekleniyor.
BOLU 8°C, 14°CParçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı
DÜZCE 11°C, 20°CParçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı
KASTAMONU 7°C, 13°CParçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı
ZONGULDAK 13°C, 23°CParçalı ve çok bulutlu, bu akşam sağanak yağışlı
ORTA ve DOĞU KARADENİZ BÖLGESİParçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz'in yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, bölgenin iç kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli ve çok kuvvetli yer yer fırtına şeklinde (40-100 km/saat) esmesi bekleniyor.
ARTVİN 6°C, 15°CParçalı ve çok bulutlu
SAMSUN 15°C, 24°CParçalı ve çok bulutlu, yarın (Cumartesi) öle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı
TOKAT 8°C, 17°CParçalı ve çok bulutlu, yarın (Cumartesi) öle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı
TRABZON 15°C, 21°CParçalı ve çok bulutlu
DOĞU ANADOLU BÖLGESİParçalı, yer yer çok bulutlu, bölgenin batısının yağmurlu, yükseklerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kuzeyinde rüzgarın güneyli yönlerden yer yer kuvvetli (40-70 km/sa) esmesi bekleniyor.
ERZURUM -2°C, 6°CParçalı ve çok bulutlu, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı
HAKKÂRİ -1°C, 8°CParçalı, yer yer çok bulutlu
MALATYA 2°C, 11°CParçalı ve çok bulutlu, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı
VAN 0°C, 11°CParçalı, yer yer çok bulutlu
GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİParçalı, yer yer çok bulutlu, yarın (Cumartesi) Adıyaman çevrelerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
DİYARBAKIR 2°C, 14°CParçalı, yer yer çok bulutlu
GAZİANTEP 4°C, 13°CParçalı, yer yer çok bulutlu
MARDİN 7°C, 12°CParçalı, yer yer çok bulutlu
SİİRT 5°C, 15°CParçalı, yer yer çok bulutlu

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 28 Şubat 2024
İmsak 05:46
Güneş 07:05
Öğle 12:56
İkindi 16:06
Akşam 18:38
Yatsı 19:52
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı