Metiner isyan etti: Reise çay attırmak neyin nesi, hangi akla hizmet

AK Partili Mehmet Metiner, bugünkü yazısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yangın bölgelerinde mağdur vatandaşlara çay fırlatmasını sitemkâr sözlerle eleştirdi. AK Partili vekillere tepki gösterdi.

GÜNDEM 03.08.2021, 10:50
17
Metiner isyan etti: Reise çay attırmak neyin nesi, hangi akla hizmet
Mehmet Metiner, bugün kaleme aldığı “Kontrollü yangın” başlıklı yazısında devam eden orman yangınlarıyla ilgili açıklamaları ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yangın bölgelerindeki ziyaretlerinde vatandaşlara çay atmasını değerlendirdi.

AK Parti’de üç dönem de milletvekilliği yapan Mehmet Metiner, bugünkü Yeni Şafak gazetesindeki yazısında, “Millet yangın günlerinde kendi vekillerini, özellikle de iktidar vekillerini yanı başında görmek ister. Keşke vekil arkadaşlardan biri Marmaris’te Cumhurbaşkanı’nı karşılamak yerine Bodrum’daki yangın mahallinde bulunmuş olsaydı.” diye yazdı.
Muhalefetin 15 Temmuz darbe girişimi için ‘kontrollü darbe’ dediğini yazan Metiner, “Şimdi de belli bir merkezden organizeli ve intikam amaçlı yapıldığı besbelli olan yangınlar için ‘kontrollü yangın’ demeye başladılar” dedi.
Metiner, muhalefete, “Bu mudur yurtseverlik, bu mudur milliyetçilik, bu mudur siyaset Allah aşkına? Yangından mal kaçırmaya kalkışan siyasetçiler ‘erken seçim’ isteyecek kadar ileri gidebiliyorlar. Birileri ‘istifa’ çığlıkları atmaya başlayabiliyor. Bu mudur muhalefet, bu mudur siyaset?” sorularını sordu.

“İçimizden birileri de o güruhun daha da negatif propaganda üretebilmeleri için ne lazımsa yapıyorlar” diyen Metiner, “Allah aşkına her birimizin yüreğinin cayır cayır yandığı bu günlerde seçim meydanlarındaymışız gibi Reis’e otobüsün üstünden çay paketleri attırmak da neyin nesidir, hangi akla hizmettir? Artık seçim zamanlarında bile yapılmaması gereken bu tür bir olayın yangın günlerinde yapılabiliyor olması hepimizi derinden yaralamıştır, biline! Dilerim ki bu ve buna benzer yanlışlıklar, Reis’i gereksiz yere polemik konusu yapan bu tür davranışlar artık bir son bulur. Yeri gelmişken belirtmezsem olmaz: Millet yangın günlerinde kendi vekillerini, özellikle de iktidar vekillerini yanı başında görmek ister. Keşke vekil arkadaşlardan biri Marmaris’te Cumhurbaşkanı’nı karşılamak yerine Bodrum’daki yangın mahallinde bulunmuş olsaydı diyorum.” ifadelerini kullandı. 

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 24 Şubat 2024
İmsak 05:51
Güneş 07:10
Öğle 12:57
İkindi 16:04
Akşam 18:34
Yatsı 19:48
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı