Millî Gazete’ye Aksa teşekkürü

Filistinli kadınlar ve çocuklar için yaklaşık 10 yıldır hizmet veren Nisaülaksa Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği’nden Millî Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş’a anlamlı bir ziyaret gerçekleştirildi.

GÜNDEM 08.10.2023, 04:35
2
Millî Gazete’ye Aksa teşekkürü
Ziyarette dernek çalışmalarından bahseden Nisaülaksa Derneği Başkanı Mesude Dönmez, dernek faaliyetlerini anlatarak Mescid-i Aksa davasındaki dik duruşundan dolayı Millî Gazete’ye teşekkür etti.
Kudüs ve Mescid-i Aksa davası için Filistinli kadınlar ve çocuklar için çalışmalarına devam eden Nisaülaksa Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği, Millî Gazete’yi ziyaret etti. Millî Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş’ın makamında gerçekleşen ziyarette, Nisaülaksa Derneği Başkanı Mesude Dönmez, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Mescid-i Aksa direnişi ve Filistinlilerin yaşadığı zulmün Millî Gazete için büyük önem arz ettiğini belirten Mustafa Kurdaş ise, Türkiye’de medyanın büyük bir bölümünün terörist İsrail’in yaptığı sistematik işgale duyarsız kaldığını ifade etti. Mesude Dönmez’in hediye takdim ettiği görüşmenin sonunda Mustafa Kurdaş, ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Ziyarette Kudüs ve Mescid-i Aksa davasının önemine vurgu yapan Millî Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, “ Filistin meselesi bizim meselemiz. Mescid-i Aksa direnişi bizim direnişimiz. Biz Millî Gazete olarak her zaman Mescid-i Aksa’ya sahip çıktık. Biz Millî Gazete olarak Mescid-i Aksa’ya sahip çıkanlara da sahip çıktık. Bizler de Filistinlilerin yaşadığı zulme göz yumarsak, Mescid-i Aksa’ya yapılan saldırılara göz yumarsak Türkiye kamuoyu terörist İsrail’in sistematik işgalinden habersiz kalır. Maalesef Türkiye’de medya Filistin’de, Mescid-i Aksa’da her şey yolunda gibi bir izlenim ortaya koyuyor. Ancak bu anlamda Nisaülaksa Derneği gibi dernekler de kamuoyunu bilgilendirme noktasında etkili oluyor” ifadelerini kullandı.
Dernek faaliyetlerini anlatan Nisaülaksa Derneği Başkanı Mesude Dönmez ise, Millî Gazete’ye Mescid-i Aksa direnişine verdiği destek için teşekkür ederek, “Derneğimizin 10’uncu kuruluş yıl dönümüne yaklaşıyoruz. Biz Nisaülaksa Derneği olarak, Filistin’de ve özellikle de Mescid-i Aksa çevresindeki Müslüman Filistinli kadın ve çocuklar için birçok çalışma yürütüyoruz. Örneğin ‘Kudüslü Ailem’ ve ‘Meslek Edindirme’ projeleri. Kudüslü ailelere kırtasiye, gıda, evlilik desteği ve çeyiz gibi birçok konuda Filistinli ailelere yardımcı olduğumuz ‘Kudüslü Ailem’ projesini hayırseverlerin fitre ve zekâtlarıyla yürütüyoruz. ‘Meslek Edindirme’ projemizde de Filistinli kadınların dikiş-nakış, kuaförlük, sosyal medya yönetimi gibi konularda meslek edinmelerini sağlıyoruz. Kursu başarıyla bitiren kadınlara, mesleği icra etmeleri için gerekli ekipman desteğini de veriyoruz” şeklinde konuştu.
İsrail rejiminin Mescid-i Aksa saldırını işaret eden Mesude Dönmez, ”Yahudiler Mescid-i Aksa’ya bir saldırı düzenlemeden önce gelip kontrol ediyorlar. Eğer Mescid-i Aksa ve çevresi boşsa ona göre saldırı hazırlığı yapıyorlar. Biz Nisaülaksa Derneği olarak da bunun karşısında durmaya çalışıyoruz. Filistinli kadınların ve çocukların o bölgede vakit geçirmesini sağlıyoruz. Bunun için de hafızlık kursları, sohbet halkaları gibi aktivitelerimiz var. Bu etkinliklerimizle Filistinli aileler hem günlerini Mescid-i Aksa’da geçirmiş oluyor hem de gelen turistlere ve Yahudi istilacılara ‘buradayız’ mesajı vermiş oluyoruz. Mescid-i Aksa’nın savunulması bizim için her şeyden önemli” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 07 Aralık 2023
İmsak 06:05
Güneş 07:31
Öğle 12:35
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı