Millî Görüş davasının şuur abidesi... Milli Görüş liderlerinden Oğuzhan Asiltürk, vefatının ikinci sene-i devriyesinde anıldı…

Erbakan Hoca’mızın her adımında yol arkadaşı... Gazetemizin kuruluşunda büyük emekleri olan merhum büyüğümüz Oğuzhan Asiltürk'ün ahirete irtihalinin sene-i devriyesi. Dualarla yâd ettiğimiz büyüğümüz Oğuzhan Asiltürk için ülkenin dört bir yanında programlar düzenleniyor.

GÜNDEM 02.10.2023, 04:35
3
Millî Görüş davasının şuur abidesi... Milli Görüş liderlerinden Oğuzhan Asiltürk, vefatının ikinci sene-i devriyesinde anıldı…

Millî Görüş’ün mihenk isimlerinden büyük devlet adamı Asiltürk, yarım asırlık siyasi hayatı boyunca Millî Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’a yol arkadaşlığı yaptı. Üniversite yıllarından itibaren Erbakan Hoca ile omuz omuza mücadele eden Asiltürk, ömrünü Millî Görüş davasına adadı. Siyasi hayatı boyunca 5 dönem milletvekilliği yapan Asiltürk, CHP-MSP koalisyonu ile Milliyetçi Cephe hükümetlerinde İçişleri ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı görevlerinde bulundu.
Yılmadan mücadele eden Oğuzhan Asiltürk, ümmet davasında yasaklarla karşılaştı ve birçok haksızlığa uğradı. Millî Selamet Partisi (MSP) davası sebebiyle bir yıl gözaltında kalan Asiltürk, daha sonra yargılandı ve beraat etti. 10 yıl süreyle siyasetten yasaklandı.
Yasağı, 1987 anayasa referandumu ile kalktı. Yasağı kalktıktan sonra ilk kongrede Refah Partisi’nin genel sekreterliğine seçildi. 11 yıl sonra tekrar Malatya’dan milletvekili seçilen Asiltürk, Refah Partisi’nin kapatılmasının ardından Fazilet Partisi’ne girdi. Fazilet Partisi de kapatılınca Saadet Partisi’nin kurucuları arasında yer aldı. Millî Görüş lideri Necmettin Erbakan Hoca’mızın vuslatının ardından Saadet Partisi’nin YİK başkanlığına seçilen Asiltürk’ün, ayrıca kaleme aldığı “Sosyal Yapının Güçlendirilmesi” adlı bir kitabı bulunmaktadır.
Milli Nizam Partisi, Milli Selamet Partisi, Refah Partisi, Fazilet Partisi ve son olarak Saadet Partisi’nde çok önemli görevlerde bulunan eski İçişleri Bakanı ve Saadet Partisi YİK eski Başkanı Oğuzhan Asiltürk, 1 Ekim 2021 tarihinde ahirete irtihal etti. 1974 yılında İçişleri Bakanlığı yapan merhum Oğuzhan Asiltürk, aynı zamanda bakanlıkta mescit açan ilk isim olarak biliniyor.
Millî Görüş hareketinin merhum liderlerinden Oğuzhan Asiltürk, Hakk’a yürüyüşünün ikinci sene-i devriyesinde; Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından düzenlenen anma programında dualarla anıldı. Ankara Cebeci Asri Mezarlığı’ndaki kabri başında Kuran-ı Kerim okunurken Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun yanı sıra AGD-MGV Genel Başkanı Salih Turhan ve yüzlerce teşkilat mensubu katıldı. Kabristan da düzenlenen programın ardından Ankara Hacı Bayram Veli Camii’nde mevlit okundu.
Millî Görüş Hareketi’nin merhum liderlerinden ve Saadet Partisi eski Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı Oğuzhan Asiltürk, vefatının ikinci sene-i devriyesinde düzenlenen dua ve mevlit programlarıyla anıldı.
Anadolu Gençlik Derneği (AGD), Millî Görüş siyasetinin önde gelen isimlerinden olan ve siyasi yaşamı boyunca Milli Görüş hareketinin lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’a yol arkadaşlığını yapan merhum Oğuzhan Asiltürk’ü vefatının ikinci sene-i devriyesi dolayısıyla anma programı düzenledi. Rahmetli Asiltürk’ün, Ankara Cebeci Asri Mezarlığı’nda bulunan kabri ziyaret edilirken, Asiltürk Ailesi, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Parti Sözcüsü ve İstanbul Milletvekili Birol Aydın, Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Kaya, Samsun Milletvekili Mehmet Karaman, Bursa Milletvekili Mehmet Atmaca, Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Sunar, Gençlik Kolları Genel Başkanı Ömer Faruk Çağrıcı, Ankara İl Başkanı Fatih Beyazıt ve AGD-MGV Genel Başkanı Salih Turhan’ın yanı sıra yüzlerce teşkilat mensubu dualar etti.
Cebeci Asri Mezarlığında düzenlenen Kuran-ı Kerim ve Dua programının ardından Ankara Hacı Bayram Veli Camii’nde akşam namazına müteakip mevlit okundu. Kabristan programına katılan Saadet Lideri Temel Karamollaoğlu, mevlit programına da eşlik ederken kalabalık bir cemaat eşliğinde rahmetli Asiltürk’ün ruhu için dualar edildi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 30 Kasım 2023
İmsak 05:59
Güneş 07:24
Öğle 12:32
İkindi 15:08
Akşam 17:30
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı