Son Dakika

Milletimizin, Millî Görüş’ün ufkuna ihtiyacı var

Saadet Partisi ‘Millet-Vekili Türkiye Buluşmaları’ devam ediyor. Buluşmaların Ankara ayağında Saadet Partisi Antalya Milletvekili Şerafettin Kılıç, basın buluşması gerçekleştirdi.

SİYASET 19.09.2023, 06:10
Milletimizin, Millî Görüş’ün ufkuna ihtiyacı var
Buluşmada konuşan Kılıç, AK Parti iktidarının 20 yılda Türkiye’yi kamplaşma ve kutuplaşma ile yönettiğine dikkat çekerek, “Türkiye, mevcut durumundan ivedilikle ve el birliğiyle kurtulmak mecburiyetindedir. Milletimizin Millî Görüş’ün ufkuna, devletin ise Saadet Partisi kadrolarınca yönetilmeye ihtiyacı var” dedi.
Saadet Partisi milletvekillerinin tüm Türkiye’de vatandaşlar ile bir araya gelmeye devam ettiğini belirterek, Eylül ayı içerisinde tüm illerin ziyaretini gerçekleştireceklerinin altını çizdi. Kılıç, 1 Ekim itibarı ile başlayacak yeni yasama yılında sorunları Meclis’te dile getireceklerini belirterek, sorunların çözümü için çalışmalar yürüteceklerini kaydetti.

Türkiye’nin kötü yönetildiğine dikkat çeken Kılıç, kötü yönetim sebebiyle ekonominin çökertildiğini belirterek, “Kamplaşma ve kutuplaşmayı tercih eden, toplumsal dayanışma ve uzlaşmayı kendisinin sonu gören AK Parti’nin yirmi yılı aşkın iktidarı sonrasında ülkeyi getirdiği nokta; devlet işleyişinde bozulma, fikir, erdem ve ahlak zemininde ise apaçık yozlaşmadır. Türkiye, mevcut durumundan ivedilikle ve el birliğiyle kurtulmak mecburiyetindedir. Milletimizin Millî Görüş’ün ufkuna, devletin ise Saadet Partisi kadrolarınca yönetilmeye ihtiyacı var. Fikrimize ve partimize olan ihtiyaç, zirve yapmıştır. Bunu milletimize fert fert anlatmak için sahadayız” dedi.

AK Parti iktidarının ve ittifakı içerisinde bulunan partilerin seçim öncesinde vaat ettikleri ile seçim sonrasında yaşananlar arasında uçurum olduğuna dikkat çeken Kılıç, başta faiz söylemi olmak üzere gelen zamlara vurgu yaparak, “Seçim öncesindeki söylem faizlerin düşmesi iken seçimden sonraki eylem faizlerin üç kat yükseltilmesi oldu. Görünen o ki faizleri daha da artıracaklar. Seçim sürecinde Karadeniz’de doğal gaz, Gabar’da petrol bulunmuştu. Seçim sonrasında ise çareyi petrol ürünlerine iki kat zam yapmakta buldular. Seçimden önce kişi başına düşen milli gelir artacaktı, seçimden sonra toplumsal gerginlik arttı. Emekçilerimiz ve emeklilerimiz ‘maaş ve ücretleri de, refahı ve kalkınmayı da artıracağız’ vaatlerinin gerçekleşmesini beklerken, vergi ve harçlara bel büken artış gerçeğini yaşamak zorunda bırakıldı. Emeklinin maaşı değil, borçları ve yoksulluğu arttı. Kamu görevlilerinin maaş ve ücretlerine Merkez Bankası’nın enflasyon tahmininin dahi altında artış yapılması karara bağlandı. Finlandiya ve İsveç’e had bildirilecek, Birleşik Arap Emirlikleri’ne de 15 Temmuz finansörlüğünün hesabı sorulacaktı. Kürsüde kükreyen aslan, masada süt isteyen ev kedisi formatlı siyasi ikiyüzlülüğü devam ediyor iktidarın” ifadelerini kullandı.

Saadet Partisi’nin sahada daha çok görüneceği sürecin başlatılacağına dikkat çeken Kılıç, Saadet Partisi teşkilatlarının sahada daha çok görüneceği bir sürecin başladığının altını çizerek, “Ekonominin düzelmesi, şahsiyetli dış politika yürütülmesi eğitimin ahlak ve maneviyat ekseninde gerçekleşmesi, ehliyet-emanet, adalet-kudret ilişkisinin eksiksiz şekilde hayata geçmesi, devletin işleyişinde normale ve olağana dönülmesi için ‘Millî Görüş iktidara, Saadet hükümete’ çağrımızı güncelleyerek güçleneceğiz. Yaklaşan yerel seçim takvimini de gözeterek fikri misyonumuzun ve siyasi vizyonumuzun toplumun farklı kesimlerine, milletimizin her ferdine anlatılması ve aktarılması görevinin eksiksiz ifa etmekte kararlıyız” diye konuştu.

İktidarın insanca yaşam yerine sosyal destekle yaşam politikasını uyguladığına dikkat çeken Kılıç, Saadet Partisi’nin ise sorunun çözümünün iktidardan kurtuluş ile sağlanabileceğini savunduğunu belirterek, “Biz Saadet Partisi olarak; Türkiye’nin öncelikli ihtiyacının mevcut hükümetten ve politikalarından kurtulmak olduğunu söylüyoruz. ‘AK Parti sebep, kötü yönetim, çökmüş ekonomi ve yitik umut sonuç’ tespitimiz yaşadıklarımızı, ‘sebepler değişmeden sonuçlar değişmez’ terkibi ise içinde bulunduğumuz durumdan nasıl kurtulacağımızı ifade ediyor” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin mevcut konumunu ve ekonominin hali hazırdaki durumunu hak etmediğini belirten Kılıç, yerel seçimler ile değişimin başlatılması için çağrıda bulunarak, “Milletimize; gelin yerel yönetimlerle değişimi başlatalım, hükümetin ürettiği faturanın bir kısmından yerel yönetimler eliyle kurtulalım teklifini yapıyoruz. Beldelerimiz, ilçelerimiz, illerimiz adil yönetilirse, beldemizde, ilçemizde, ilimizde yolsuzluk biterse, beldenin, ilçenin, ilin kaynakları adil ve verimli kullanılırsa ülkede adalet hâkim olması, yolsuzluğun son bulması mümkün hale gelir. Türkiye’nin kurtuluşu, ekonominin düzelmesi, adaletin hüküm sürmesi için Saadet Partisi’nin iktidar, yerel yönetimlerde de ehil ve emin olan isimlerin şehrül emin olması son derece önemlidir” dedi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 02 Ekim 2023
İmsak 05:08
Güneş 06:27
Öğle 12:33
İkindi 15:53
Akşam 18:29
Yatsı 19:43
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı