Milli Çocuk Dergisi'nden Mirasımız Kudüs Derneği’ne anlamlı ziyaret

Milli Çocuk dergisi, Filistin’de yaşanan gelişmeler üzerine Mirasımız Kudüs Derneği Hanımlar Komisyonu’na anlamlı bir ziyarette bulundu.

GÜNDEM 03.11.2023, 04:35
Milli Çocuk Dergisi'nden Mirasımız Kudüs Derneği’ne anlamlı ziyaret
Milli Çocuk Dergisi editörü Selime Sümeyye Abatay ve Milli Çocuk yazarı Şevval Beyza Tatlı, Filistin’de yaşanan gelişmeler üzerine Mirasımız Kudüs Derneği Hanımlar Komisyonu Başkanı Esra Demirci ve Aksa Çocuk birimi sorumlusu Özge Lekesizel’e anlamlı bir ziyarette bulundu. Ziyarette Esra Demirci Hanım, Mirasımız Hanımlar Komisyonu ve Aksa Çocuk Akademi olarak hanımları ve çocuklara yönelik yapmış oldukları bilinçlendirme çalışmaları hakkında bilgi verdi. Milli Çocuk Dergisi Editörü Selime Sümeyye Abatay, dergi olarak Filistin davasına önem verdiklerini ve çocuklara Filistin davasını anlatmak için çocuk edebiyatını bir araç olarak kullandıklarını ifade etti. Ziyarete Milli Çocuk Dergisi ve Aksa Çocuk Akademisi olarak Filistin gündemi hakkında özel istişarelerde bulunuldu.

Milli ve manevi değerleri önceleyerek 12 yıldır yayın hayatına devam eden Milli Çocuk Dergisi Editörü Selime Sümeyye Abatay, yayın hayatına başladıkları günden beri İslam coğrafyalarının hikâyesini çocuklara çocuk edebiyatı yoluyla aktarmaya ve bilinçlendirmeye çalıştıklarını ifade etti. Filistin davasına dergi olarak ayrıca önem verdiklerini ifade eden Abatay, “Türkiye’nin 15 günde bir yayın yapan tek çocuk dergisiyiz. Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik nedenler süreli yayıncılığı etkilese de biz olabildiğince sık aralıklarla çocuklarımızla buluşmak istiyoruz. Çünkü içinde bulunduğumuz çağda çocuklarımız hem dijital hem de matbu olarak kuşatılmış durumdalar. Bizler de en azından 15 günde bir çocuklarımızla buluşarak onlara panzehir olmak istiyoruz. Bizim coğrafyamızın hikâyelerini anlatabilmenin en iyi yolu çocuk edebiyatı. Başta Filistin davasını çocuklarımıza anlatabilmek için çocuk edebiyatını bir araç olarak kullanıyoruz” dedi.

2008 yılında kurulan Mirasımız Kudüs Derneği, kurulduğundan bugüne kadar Kudüs ve civarındaki çalışmalarına devam ediyor. 2017 yılında Hanımlar Komisyonu’nun kurulması ile öncelikli olarak hanımların Kudüs ve Filistin konusunda şuurlandırma çalışmalarına önem verdiklerini ifade eden Esra Demirci, “Filistin’i, Kudüs’ü, Mescid-i Aksa’mızı anlatmadan, bu beldelerin neden kıymetli olduğunu ile ilgili şuurlandırma çalışması yapmadan yapılan infaklar tek atımlık oluyor. Öncelikle bu meselenin imani olduğu anlatıldığında, kalplere Kudüs ve Mescid-i Aksa sevgisi yerleştirildiğinde insanlar Filistin davasına sahip çıktıkları gibi Kudüs ve civarında yürüttüğümüz çalışmalara gönüllü ve devamlı olarak katkı sağlıyorlar. Bu nedenle Filistin davasını, Kudüs’ü, Mescid-i Aksa’mızı anlatan çalışmalara önem veriyoruz. Aksa Çocuk Akademi’yi de çocuklarımıza Kudüs şuurunu kazandırabilmek için kurduk” dedi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 29 Kasım 2023
İmsak 05:59
Güneş 07:24
Öğle 12:32
İkindi 15:08
Akşam 17:30
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı