Milli Eğitim Bakanlığı'nda Yusuf Tekin görevi devraldı

Milli Eğitim Bakanlığı'nda Mahmut Özer'den görevi devralan Yusuf Tekin: "Bütün paydaşlarla birlikte Türk milli eğitim sistemini hak ettiği yere çıkarmak için hep birlikte mücadele edeceğiz" dedi.

GÜNDEM 04.06.2023, 14:25
1
Milli Eğitim Bakanlığı'nda Yusuf Tekin görevi devraldı
Milli Eğitim Bakanlığı'nda Yusuf Tekin, bakanlık görevini Mahmut Özer'den devraldı.
"Her başlangıcın bir sonu var. Dolayısıyla bugün kıymetli Yusuf hocamıza görevi devredeceğiz" ifadelerini kullanarak çalışma arkadaşlarına ve bakanlık personeline teşekkür eden Özer, "Bakanlık görevime başlarken tek duam vardı, girdiğim gibi çıkabilmek. İlkeli, dürüst, şeffaf, uzlaşmayı değil, ilkeyi merkeze alan ve eğitim sisteminin güzelleşmesi için çalışmayı Rabb'imden bana nasip etmesi için dua etmiştim. Allah'ıma hamdediyorum, duamı kabul ettiği için ve bu süreçte yardım ettiği için" dedi.
Mahmut Özer, Bakanlık görevi için Yusuf Tekin'i tebrik etti ve başarılar diledi.

Yaklaşık 5 yıl önce aynı salonda duygusal bir veda ile Bakanlıktan ayrıldığın kaydeden Yusuf Tekin ise şimdi de aynı duygusallık içerisinde olduğunu belirtti.
Tekin, "Birlikte yol yürüdüğümüz birçok arkadaşımızla tekrar burada, salonda bulunmaktan çok mutluyum. Bu salonda, çok sıkıntılı zamanlarda çok sıkıntılı toplantılar yaptığımız, gözümün önünden geçti. Birlikte mücadele ettiğimiz birçok arkadaşımız hala salonda. Onları burada görmekten ayrıca mutlu oldum" diye konuştu.
Türkiye'nin eğitim mücadelesine vurgu yapan Tekin, "Ama 'bir gün yeniden yolumuz kesişirse' diye vedalaşırken 'tekrar görüşeceğiz' demiştik. Bugün tekrar bizi bir araya getiren Cenabı Allah'a şükürlerimi sunuyorum. Bizi bu göreve layık gören Sayın Cumhurbaşkanımıza, güvendiği, bizleri yeniden bu göreve layık gördüğü için şükranlarımı sunuyorum. Müsteşarken de attığımız her adımda hem Başbakanlığı hem Cumhurbaşkanlığı döneminde onun destekleri sayesinde bu adımları atabilmiştik. Bundan sonra da yine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın desteği ve vereceği katkılarla inşallah çok güzel şeyler yapacağız" diye konuştu.

Tekin, sözlerine şöyle devam etti:

"Bu iddiamızda samimiysek ve başarılı olmak istiyorsak bunların inşasının yapılacağı yer de kuşkusuz Milli Eğitim Bakanlığı ve milli eğitim sistemi. Biz bu hedefi hayata geçirmek için Bakanlığımız merkez teşkilatı, taşrada kahrımızı çeken öğretmen arkadaşlarımız, taşrada sıkıntılarla boğuşan idareci arkadaşlarımız, idari personelimiz, hiç ayırt etmediğim Bakanlığın yükünü alan özel öğretim kurumlarımız, aynı şekilde merkezi yönetim içerisinde birlikte hareket edebileceğimiz önemli yapılar var, diğer Bakanlıklar, Eğitim Öğretim Politikaları Kurulu var. Bütün bu paydaşlarla birlikte Türk milli eğitim sistemini hak ettiği yere çıkarmak için hep birlikte mücadele edeceğiz. Ben ilk olarak bunun taahhüdünü huzurlarınızda vermek istiyorum. Gecemiz, gündüzümüz, 7/24 tüm mesaimiz, tüm emek ve bütün gücümüzle bu mücadeleyi yürüteceğimizi milletimize taahhüt ediyorum. Hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan bize düşen her ne varsa yapmak için sonuna kadar mücadele edeceğiz.
2018'den itibaren burada görev yapan arkadaşlarımıza, hepsine tek tek teşekkür ediyorum. Bayrağı onlardan devralmak bizlere bugün nasip olacak, inşallah daha ileriye götürürüz diyorum. İnşallah hep birlikte daha güzel bir Türkiye, daha güzel bir eğitim sistemi göreceğimizi ümit ediyorum."

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 25 Eylül 2023
İmsak 05:02
Güneş 06:21
Öğle 12:36
İkindi 16:00
Akşam 18:40
Yatsı 19:54
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı