Mirasımız Derneği'nden Kudüs ve Mescid-i Aksa semineri

Mirasımız Derneği Denizli Hanımlar Komisyonu olarak Kudüs ve Mescid-i Aksa semineri düzenledi. Denizli'de faaliyet gösteren bir kitap kafede yapılan seminer, ilkokul ve ortaokul çocuklarına katılımlarıyla gerçekleşti. Seminerde konuşmacı olan Denizli Hanımlar Komisyo-nu üyesi Meryem Caner, Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın önemine vurgu yaptı.

GÜNDEM 08.11.2023, 04:35
3
Mirasımız Derneği'nden Kudüs ve Mescid-i Aksa semineri

Mirasımız Derneği Denizli Şubesi, hanımlar komisyonu olarak Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın önemini anlatmak üzere seminer düzenlendi. Denizli'de faaliyet gösteren Çınar Kitap Kah-ve'de, yapılan seminerde Mirasımız Denizli Şubesi Hanımlar Komisyonu üyesi Meryem Ca-ner, ilkokul ve ortaokul çocuklarına bilgiler verdi. Mescid-i Aksa’nın dinimiz İslam için öne-minden bahseden Meryem Caner, mirasımız olan Kudüs ve Mescid-i Aksa sevdasının bu coğ-rafya da yaşayan her çocuğumuzun bilmesi gerektiğini vurguladı. Kudüs’ün bir İslam şehri olduğunu vurgulayan Meryem Caner, aynı zamanda şuan Siyonist İsrail’in bölgede yaşayan Müslümanlara yaptığı zulümlere konuşmasında büyük dikkat çekti.

İlkokul ve ortaokul çocuklarımıza Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın önemini anlatan Meryem Caner konuşmasında “Bu kutsal belde Hz Ömer’in, Selahaddin Eyyubi’nin ve Osmanlı’nın himaye-sinde İslam şehri olunca huzur, adalet ve barış hâkim olmuştur. Bunun farkında olan tüm Müslüman hükümdarlar ve Yavuz Sultan Selim, Kanuni Sultan Süleyman, Sultan 4.Murat ve 2. Abdülhamit Han gibi atalarımız Kudüs şehri için pek çok hizmette bulunmuştur. Nasıl ki ecdadımız Kudüs’ü, Mescid-i Aksa ‘mızı bir Peygamber emaneti olarak muhafaza etmiş ko-ruyup kollamış ise bizlerde çalışarak ve projeler üreterek ecdadımızın emanetini korumalıyız” dedi.

Yapılan seminerin amacına da vurgu yapan Meryem Caner “ Bizim bu seminerleri yapma-mızdaki amaç milli ve manevi değerlerimizin ışığında gençlerimizin zihinlerinde Kudüs ve Mescid-i Aksa bilincinin oluşmasını sağlamaktır. İslam beldelerinde yaşananlar anlaşılmadan bizim de doğru bir yol almamız mümkün değildir. Bizler Mirasımız Derneği olarak, Deniz-li’mizdeki tüm çocuklara ulaşarak nefesimizin yettiğince neslimizi  aydınlatmaya devam edeceğiz” diyerek konuşmasını bitirdi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 06 Aralık 2023
İmsak 06:05
Güneş 07:30
Öğle 12:34
İkindi 15:07
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı