Muhalefet partileri 4 grup önerisi verdi! AKP-MHP oylarıyla reddedildi

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda CHP, HEDEP, İYİ Parti ve Saadet Partisi'nin gündeme ilişkin grup önerileri kabul edilmedi.

SİYASET 25.10.2023, 20:55
3
Muhalefet partileri 4 grup önerisi verdi! AKP-MHP oylarıyla reddedildi
TBMM Genel Kurulu'nda bugün, gündem dışı konuşmalar ve grup başkanvekillerinin değerlendirmelerinin ardından siyasi partilerin gündeme ilişkin grup önerilerine geçildi.

Saadet Partisinin "Kanun Hükmünde Kararnameler", İYİ Parti'nin "yetiştirme yurtlarında barındırılan çocuklar", HEDEP'in "6 Şubat depremi", CHP'nin ise "demokrasi ve toplumsal birlikteliğimize kasteden şahıslar ve örgütler" konularında araştırma komisyonu kurulmasına ilişkin önergelerinin ön görüşmelerinin bugün yapılması önerileri kabul edilmedi.
Daha sonra Danışma Kurulu'nun 12. Kalkınma Planının görüşmelerinin Genel Kurul Gündeminin özel işlerde yer alacak kısmına alınması önerisi ele alındı.
Kabul edilen öneriye göre, Genel Kurul, 30 Ekim Pazartesi günü 12. Kalkınma Planının görüşmeleri için toplanacak. İki bölüm halinde görüşülecek 12. Kalkınma Planında her bölüm üzerinde siyasi parti grupları ile istemi halinde yürütme ve komisyona 30'ar dakika, şahsı adına söz alacak iki milletvekiline ise 10'a dakika konuşma süresi tanınacak.
Genel Kurulda grup önerileri ve Danışma Kurulu önerisinin ardından emeklilere bir defaya mahsus olmak üzere 5 bin lira ödenmesini de öngören Konutların Turizm Amaçlı Kiralanmasına ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin görüşmelerine geçildi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 01 Aralık 2023
İmsak 06:01
Güneş 07:26
Öğle 12:32
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı