Son Dakika

Mustafa Destici'den AKP'ye sert sözler! ''ÖTV ve KDV kaldırılmalıdır''

28 Mayıs seçimlerinde Cumhur ittifakında yer alan BBP lideri Mustafa Destici ekonomi yönetiminde yapılan hataları anlattı.

SİYASET 18.09.2023, 09:35
Mustafa Destici'den AKP'ye sert sözler! ''ÖTV ve KDV kaldırılmalıdır''
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Partisinin Olağan Genel Kurulu’nda ittifak sağladığı AKP'ye eleştirilerde bulundu. Mustafa Destici, AKP'nin emeklilere yaptığı zamlar hakkında konuştu. Destici, "Sizin yaptığınız hatanın bedelini emekli ödeyemez." ifadelerini kullandı.
Çiftçilerin mazot alırken ödediği vergilere dikkat çeken  Destici, "Üreten niye ödesin ÖTV ya? Adı üzerinde ‘Özel Tüketim Vergisi’. Tarlasını eken, buğday eken, pancar eken, mısır eken, niye traktörle aldığın mazota ÖTV ödesin? Özel tüketmiyor ki bunu. Üretmek için kullanıyorum.'' dedi
Destici konuşmasına şöyle devam etti, "Ben burada hala ne bekleniyor, bunu anlayabilmiş değilim. Bir an önce üreticilerimizin kullandığı akaryakıtın üzerindeki ÖTV ve KDV kaldırılmalıdır. Üreticilerimiz desteklenmelidir "ifadeleri kullandı.
Maaş sisteminde algoritmanın açıldığına ve maaş makasının sürekli açıldığına vurgu yapan Destici şunları kayedetti. "Biliyorsunuz son yıllarda bu maaşlarla, ücretlerde de bir düzensizlik meydana geldi. Ölçü bozuldu, ayar bozuldu. Bir bakıyorsunuz çok yüksek, bir bakıyorsun birisi çok aşağıda" dedi
Emekli maaşlarına yeteri kadar zam yapılmadığını vurgulayan  Destici, "Bunu aylardır söylüyorum. Sizin yaptığınız hatanın bedelini emekli ödeyemez. Onun için ocak ayına yönelik çalışmalar olduğu dile getiriliyor. Bu hani Anadolu’da bir laf var, ‘Atla deve değil’ ki, yapılan maaş zammı, kök maaşa değil, eline geçeni yapılmıştır diyeceksin, zammını vereceksin. Bu kadar basit. Neyin çalışması? Ha kademeli bir artış çalışması yapabilirsin. Ama şu yüzde 25’lik zammı hemen, meclis açılır açılmaz ilk kanun teklifi olmalı ve bu emeklilerin mağduriyeti ortadan kaldırılmalıdır" dedi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 02 Ekim 2023
İmsak 05:08
Güneş 06:27
Öğle 12:33
İkindi 15:53
Akşam 18:29
Yatsı 19:43
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı