Mustafa Kaya: 22 yıldır denenen şeyi, 23’ncü kez denemenin bir faydası olmaz

Saadet-Gelecek TBMM Grubu’nun haftalık grup toplantısı gerçekleştirildi…

SİYASET 18.01.2024, 04:35
1
Mustafa Kaya: 22 yıldır denenen şeyi, 23’ncü kez denemenin bir faydası olmaz
Saadet-Gelecek TBMM Grubu haftalık Grup Toplantısı, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıda, Saadet Partisi adına Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Kaya konuşma gerçekleştirirken, Türkiye’nin düze çıkması için önce zihniyetin değişmesi gerektiğini belirterek, “22 yıldır denenen şeyi, 23’ncü kez denemenin bir faydası olmaz, olmuyor! İsraf, rüşvet ve yolsuzluk düzenine son vermeden; ekonomi düzelmez!” dedi.
Kaya, terör sorununa dikkat çekerek, “Bush, Obama, Trump, şimdi de Biden! Var mı birbirlerinden hiç farkları? Dördüne de siz meydanlarda heyheylenip, kapalı kapılar ardında ne dedilerse yapmadınız mı? Siz onları otel lobilerinden tanırsınız; biz onları Vietnam’dan, Irak ve Afganistan’dan tanırız! Çevremizi adım adım kuşatıyorlar; ‘Nihai hedef Türkiye!’ dedik, 22 yıldır dinlemediniz. En azından bugünden sonra sorumluluklarınızı kuşanıp, kutuplaştırıcı söylem ve eylemlerinizden vazgeçin!” dedi.
Saadet-Gelecek TBMM Grubu haftalık Grup Toplantısı, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıda Saadet Partisi adına Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Kaya konuşma gerçekleştirirken, şehitlere Allah'tan rahmet, yakınlarına ve Türk milletine başsağlığı diledi.
İktidarın müttefik olarak kabul ettiği ülkelere dikkat çeken Kaya, iktidarın hangisinin Mehmetçik’e sıkılan kurşunun finansörü olup olmadığını bildiklerini kaydederek, “Bush, Obama, Trump, şimdi de Biden! Var mı birbirlerinden hiç farkları? Dördüne de siz meydanlarda heyheylenip, kapalı kapılar ardında ne dedilerse yapmadınız mı? Siz onları otel lobilerinden tanırsınız; biz onları Vietnam’dan, Irak ve Afganistan’dan tanırız! Çevremizi adım adım kuşatıyorlar; ‘Nihai hedef Türkiye!’ dedik, 22 yıldır dinlemediniz. En azından bugünden sonra sorumluluklarınızı kuşanıp, kutuplaştırıcı söylem ve eylemlerinizden vazgeçin!” dedi.
Filistin’de açıktan katliamın sürdüğüne dikkat çeken Kaya, Gazze meselesinde somut adımların atılmadığını hatırlatarak, “Gazze şerefle çarpışıyor. Sadece Siyonistlerle de değil üstelik! Aynı zamanda uluslararası kuruluşların vurdumduymazlığıyla, İslam ülkelerinin acziyetiyle, küresel güç şebekeleriyle ve emperyalizmle çarpışıyor! Dün Çanakkale’ydi bu mücadelenin adı, bugün Gazze! Hak ile batılın mücadele zemini bugün Gazze’dir. Slogandan, süslü kınama cümlelerinden İsrail anladı mı? Hayır! Öyleyse en azından şu gidip gelen gemileri bari durdurun! Güney Afrika’nın yaptığını yapamıyorsunuz, en azından bu ayıptan ülkemizi kurtarın! İsrail aleyhine, Filistin lehine somut adımlar atarsak; ‘Ekonomimiz bozulurmuş’. Yuh olsun size! Bugüne dek onları incitecek bir şey yapmadınız da ekonomimiz çok mu iyi durumda?” ifadelerini kullandı.
Ekonomik sorunlara değinen Kaya, vatandaşların her geçen gün daha da borçlandığını belirterek, “22 yıldır denenen şeyi, 23’ncü kez denemenin bir faydası olmaz, olmuyor! İsraf, rüşvet ve yolsuzluk düzenine son vermeden; ekonomi düzelmez! Ahlâkı ve adaleti esas almadan; Türkiye’miz düze çıkmaz! Üretim odaklı, güçlü ve bağımsız bir ekonomi uygulamadan; insanımızın alım gücü yükselmez! Rant ve beton odaklı yatırım anlayışı yerine, hızlı ve yaygın kalkınmayı önceleyen yatırımlar yapmadan insanımız rahat bir nefes alamaz! Küresel güçlerin ülkemize atadığı arkadaşlar ile bir yere varılmaz! Borç-faiz-borç sarmalını kırmadan; bu mübarek topraklara bereket gelmez! Vatandaşlarımıza sesleniyorum; maalesef bunlar sadece başlangıç! Esas 1 Nisan sabahı acı faturayı önümüze koyacaklar!” diye konuştu.
Yerel seçimlerin bir fırsat olarak değerlendirilmesi gerektiğini ifade eden Kaya, yerel seçimlerde iktidara uyarının verilmesi gerektiğini kaydederek, “İktidara Mayıs 2023’te oy oranları anlamında bir sarı kart gösterilmiş olsa da, sonuç değişmediği için aynı yanlışları misliyle yapmaya devam ediyorlar. Mart 2024 kırmızı kart gösterme seçimidir. Adaletsizliğe, rüşvet ve yolsuzluk düzenine, ekonomik krize, dış politikada atılan yanlış adımlara kırmızı kart gösterme seçimidir. Aynı zamanda yanlış gidişata dur deme zamanıdır. Denenmişleri yeniden denemenin bir faydası yoktur. Biz tüm seçim bölgelerinde iddialı adaylarla ve etkili bir kampanya ile seçimlere gireceğiz. Birilerine kazandırmak veya kaybettirmek için değil; her yerde kazanmak için seçimlere giriyoruz” dedi.
İktidarın son zamanlarda sık sık dile getirdiği 94 ruhuna da değinen Kaya, belediyeciliğin nasıl yapılacağını Milli Görüş kadrolarının gösterdiğini belirterek, “Birilerinin yana yakıla aradığı 94 ruhunun adresi, Saadet Partisi’dir. İktidar olabilmek için basamakları o denli hızlı çıktılar ki, o ruhun burada kaldığını ancak şimdi sıkışınca fark ettiler. O ruh, hep bu çatı altındaydı. Belediyelerin kapısına, ‘Rüşvet alan da veren de mel’undur’ hadis-i şerifini asanlar ve bunu hayatlarında uygulayanlar hep bu çatı altında kaldılar. Şehirlerimize ihanet etmeyecek olanlar, rantı değil insanı öncelemeyi bilenler işte burada!” diye konuştu.
Geçen yıl birçok olayın yaşandığını anımsatan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, iktidarın yaşanan her olayda muhalefete saldırdığını kaydederek, “Maalesef Cumhuriyetimizin yüzüncü yılı büyük acılarla geçti. 6 Şubat depremi, terör saldırıları, artan ve derinleşen yoksulluk, emeklilerimizin içler acısı hali, tarımda geldiğimiz durum bizi üzdü. Bu ülkeyi yönetme sorumluluğunu üstlenenlere sesleniyorum, gelişen her olayda muhalefeti mahkûm etmek, muhalefeti kutuplaştırmak gibi sıradan, banal, süfli bir politika yerine doğru dürüst bir değerlendirme yapın” dedi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 03 Mart 2024
İmsak 05:42
Güneş 07:01
Öğle 12:56
İkindi 16:08
Akşam 18:41
Yatsı 19:55
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı