Nagehan Alçı, Ümit Özdağ'ı haşladı! Gık diyemiyorsun korkudan

Gazeteci yazar Nagehan Alçı ve Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ arasında başlayan İBB'ye yönelik teftiş tartışması kızışıyor. Alçı, bugünkü yazısında Özdağ'a cevap verdi.

GÜNDEM 05.01.2022, 16:40
1
Nagehan Alçı, Ümit Özdağ'ı haşladı! Gık diyemiyorsun korkudan
Gazeteci yazar Nagehan Alçı ve Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ arasında İBB'de başlatılan 'terör teftişi' ile ilgili olarak başlayan tartışma sürüyor. Özdağ’ın kendisini eleştirdiği videosuna bugün köşe yazısından cevap veren Nagehan Alçı, “Ey Ümit Özdağ, tepki ve tavır koyacaksan senin hakkında bu suç duyurusunu hazırlayan ve işleme koyan devletin güvenlik ve istihbarat kurumlarına koy ama buna yüreğin ve cesaretin yok. Gık diyemiyorsun korkudan.” dedi.
“Halkı kin ve düşmanlığa tahrik, nüfuzu kötüye kullanma ve özel hayatın gizliliğini ihlal maddelerini içeren suç duyurusunu ben yapmadım. Devlet yaptı” diyen Nagehan Alçı, Özdağ'ın Suriye'den gelip Türk vatandaşı olan bir kuyumcuya kimlik sorması ile ilgili olarak , “Kendisini devlet otoritesi yerine koyup bir Türkiye Cumhuriyeti yurttaşına kameralar önünde kimlik ve ruhsat kontrolü yapması, bir yurttaşımızın vergi levhasını sorgulaması, o insanı afişe etmesi, hedef göstermesi bardağı taşırmış. Özdağ da Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin sınırlarını bu olaylarla aştığını gayet iyi biliyor. Tedirginliği bu yüzden.” ifadelerini kullandı.
Nagehan Alçı'nın “Ümit Özdağ meselesi” başlıklı yazısı şöyle:
Nagehan Alçı önceki günkü yazısında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik İçişleri Bakanlığı’nın başlattığı teftişle ilgili adı geçen DİYADER iddianamesini eleştirerek, “Sanki bu iddianameyi Ümit Özdağ bizzat yazmış! İddianamenin bazı bölümlerinde Özdağ tarzı faşizan zihniyet adeta fışkırıyor.” demişti.
Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ise sosyal medya hesabından bir yanıt videosu paylaşmış, “Benim iddianame yazmak gibi bir adetim yok. Fakat, Ergenekon ve Balyoz kumpaslarında Nagehan Alçı’nın ve eşi Rasim Ozan Kütahyalı’nın nasıl FETÖ tezgâhı iddianamelerin hazırlanmasına ve daha sonra savunulmasına katkı verdiklerini bütün Türkiye biliyor.” ifadelerini kullanmıştı.
“Ümit Özdağ hakkında Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin tüm güvenlik-istihbarat ve savunma kurumlarının müşterek kararının neticesinde İzmir Emniyet Müdürlüğü tarafından 3 ayrı suç sebebiyle suç duyurusunda bulunulduğunu kamuoyu benden öğrendi. Bu gelişmeyi geçen hafta bu köşede ben yazdım.
Dün baktım Özdağ bu yazıdan ötürü rahatsız ve tedirgin olmuş ve bana iftiralar atan bir video hazırlamış.
3 ayrı başlık; halkı kin ve düşmanlığa tahrik, nüfuzu kötüye kullanma ve özel hayatın gizliliğini ihlal maddelerini içeren suç duyurusunu ben yapmadım. Devlet yaptı.
Kendisini devlet otoritesi yerine koyup bir Türkiye Cumhuriyeti yurttaşına kameralar önünde kimlik ve ruhsat kontrolü yapması, bir yurttaşımızın vergi levhasını sorgulaması, o insanı afişe etmesi, hedef göstermesi bardağı taşırmış.
Özdağ da Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin sınırlarını bu olaylarla aştığını gayet iyi biliyor. Tedirginliği bu yüzden.
Ey Ümit Özdağ, tepki ve tavır koyacaksan senin hakkında bu suç duyurusunu hazırlayan ve işleme koyan devletin güvenlik ve istihbarat kurumlarına koy ama buna yüreğin ve cesaretin yok. Gık diyemiyorsun korkudan.
Bunun yerine kendi halinde bir yazar olan bana iftiralarla taarruz etmek kolayına geliyor. Gerçek muktedirlere değil bir kadın yazara cinsiyetçi iftiralarla saldırmanın dayanılmaz hafifliği bu.
Benim nefret ettiğim ama Özdağ’ın çok sevip kullandığı cinsiyetçi faşizan erkek jargonuyla sorayım: Kendisine suç duyurusunda bulunanlara gık diyemeyip bunun haberini yazdığım için bana iftira atmak mertlik mi, yiğitlik mi yoksa namertlik, ürkeklik ve korkaklık mı?
Ayrıca MHP lideri Devlet Bahçeli dün grup konuşmasında hem düzensiz göç politikalarının bitmesini isteyen ama sonrasında doğrudan Özdağ’ı hedef alan şu sözleri sarf etti:
"Ülkemize sığınmış suçsuz insanlar üzerinden provokasyon inşa etmeye çalışmak Türkiye düşmanları tarafından sipariş edilen örtülü bir operasyondur. Partimizin simgelerini kullanıp çeteleşmeyle, sokak eylemlerine heves edenlerin enselerinde nefesimiz olacaktır."
Devlet Bahçeli'nin burada Ümit Özdağ’ı ve Zafer Partisi'ni kast ettiğini herkes gibi Özdağ’ın kendisi de biliyor. ‘Ülkemize sığınmış suçsuz insanlar üzerinden provokasyon inşa etmeye çalışmak’ derken kuyumcu yurttaşımıza yaptıklarını hatırlatıyor Devlet Bey. Türkiye düşmanları tarafından sipariş edilen örtülü operasyonu hayata geçirdiğini söylüyor. Torbalı hadisesi sonrası bozkurt işaretleriyle sokağa çıkan Zafer Partisi elemanlarını ve Özdağ’ı uyarıyor MHP lideri. Düzensiz göç politikalarına şiddetle karşı çıkıyor ama göçmenleri şeytanlaştıran ve düşmanlaştıran zihniyetin önünde dimdik duruyor Sayın Bahçeli.
Acaba Özdağ, benimle ilgili hazırladığı iftiralar içeren video gibi kendisini ve partisini açıkça suçlayan MHP lideri ile ilgili de video hazırlayabilecek mi? Tabii ki hayır… Yine korkacak ve asla öyle bir video hazırlamayacak. Sesini çıkaramayacak.
2017'DE KONFERANSININ BASILMASINA KARŞI TEK YAZI YAZAN BENDİM
Oysa 2017 referandum sürecinde Özdağ’ın konferansını basanlara, onu tartaklayanlara karşı Türk medyasında tek yazıyı ben yazmıştım. Ekranlarda sadece ben bu konferansın basılmasına itiraz etmiştim.
Özdağ ile tamamen zıt bir dünya görüşüne sahip olmama rağmen kendisinin ifade özgürlüğü için sadece ben ses yükseltmiştim. Hiçbir sözde kendisini destekleyen milliyetçi yazar bu cesareti gösteremedi o saldırının ardından ama tek başıma bir liberal-demokrat olarak yapılana ben karşı çıktım. Kendisi de gayet iyi hatırlar, o zaman beni telefonla aradı ve bana özel olarak teşekkür etti.
Şimdi bunun karşılığı bir yalımız olmadığını bildiği halde sanki yalımız varmış gibi yalanlarla bana saldırmak mı? Atmadığım ve FETÖ tarzı fabrikasyon imalat olan tweetlerle bana taarruz etmek mi? Olmayan yalı ve olmayan tweetler sebebiyle bana iftira atan herkese teker teker dava açıyorum ve kazanıyorum. Başka türlü bu iftiraların önüne geçmek mümkün değil.
Normalde Özdağ’a da bu iftiralarından ötürü suç duyurusunda bulunur ve kazanırım ama zaten devlet çok daha önemli olan başka konularda kendisine 3 ayrı suçtan duyuruda bulunmuş. Bunun üstüne bir tekme de ben atmak istemiyorum. Ama bir daha bu iftirayı bilerek ve isteyerek atarsa davayı açarım.
Mesela 11 Aralık 2010 tarihinde gazetemin arabasıyla Erbil yollarında giderken "Kürdistan yollarındayım, fonda Ahmet Kaya" tweet'ini attım ve bunun sonuna kadar arkasındayım. Bizim komşumuz Irak Kürdistan bölgesel yönetimidir. Erbil topraklarının adı Kürdistan'dır. Kürtler biz Türklerin özbeöz kardeşidir. Zulüm görmüş ve sürgünde ölmüş Kürt sanatçımızın adı da Ahmet Kaya'dır. Kafamı da kesseniz ben bu gerçekleri haykıracağım. İstediğiniz kadar karşı çıkın. Fakat olmayan fabrikasyon iftiralarla gelen kim olursa olsun savaşacağım.
Bana, Balyoz sanıklarının eşleriyle ilgili tweet attığım iftirasını atanlar öyle şuursuz ki, hazırlayıp 2016'da piyasaya sürdükleri fabrikasyon tweet'in altına 22 Nisan 2010 yazdırmışlar. O tarihte ortada Balyoz davası bile yok. FETÖ'nün 2003'te olmayan ilaç şirketini fabrikasyon belgelerle uydurması gibi. Dahası ben o 2010 Nisan konjonktüründe dış politika gazetecisiyim ve ne Ergenekon ne Balyoz konusunda taraf olan tek bir yazı kaleme almamışım. O dönem benim iç politikayla çok ilgilenmediğim bir dönem. Nasıl bir akılsız iftira bu?
Ayrıca ben 30 Ağustos 2008- 30 Ağustos 2010 tarihleri arasında İlker Başbuğ döneminde Genelkurmay Başkanlığı'na akredite bir gazeteciydim. Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un meşhur uzun konuşmasını yaptığı davette ben de Akşam gazetesi adına vardım. Böyle bir koşulda Genelkurmay beni akredite mi ederdi? İşte yalanlarla kumpas kurmaya kalkanın böyle şeyler de ayağına dolanıyor. Dediğim gibi başta önemsemedim ama artık bu konuda taviz vermiyorum. Bu iftirayı yazan kim olursa soluğu mahkemede alacak.
Ayrıca biz Aralık 2013'ten itibaren FETÖ ile diğer deyimle paralel çete ile çok sert bir şekilde mücadele ederken Özdağ 2013-14'te Yeniçağ gazetesindeki yazılarında hala FETÖ'den "Hizmet Hareketi" diye bahsediyordu. Cemaat bile değil, "Hizmet Hareketi" diyordu FETÖ'cü polis şeflerinin tutuklandığı Temmuz-Ağustos 2014 konjonktüründe bile.
Bakın o gün yazdığı yazılardan bir alıntı:
1 Ağustos 2014 tarihli "Polis Tutuklamaları-2" başlıklı yazısında şöyle yazmış...
"Kabul etmek gerekir ki 17 Aralık ve Selam Terör Örgütü noktasında atılan her adım hukuka uygundur ve başarı kaçınılmazdır. Ancak Erdoğan operasyonu yapan polisleri görevden almış ve yerine atadığı polislere de savcıların emirlerini dinlememe emri vermiştir. Bu Anayasanın 138. maddesinin açık ihlali ve anayasanın askıya alınmasıdır."
Bizler o 2014 konjonktüründe FETÖ kelimesinin herkes tarafından kullanılması için mücadele ederken o "Hizmet Hareketi" demeye devam ediyor, bir de FETÖ ile mücadele eden Recep Tayyip Erdoğan'ın mücadelesine sekte vuruyordu.
Ne diyeyim? Başka söze gerek yok...” 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 27 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 23 54
2. Konyaspor 22 45
3. Alanyaspor 23 38
4. Adana Demirspor 23 37
5. Fenerbahçe 23 37
6. Beşiktaş 23 36
7. Hatayspor 23 36
8. Başakşehir 22 34
9. Gaziantep FK 22 32
10. Sivasspor 23 31
11. Kayserispor 23 31
12. Karagümrük 23 30
13. Kasımpaşa 23 27
14. Göztepe 23 27
15. Galatasaray 23 27
16. Giresunspor 23 26
17. Antalyaspor 23 24
18. Rizespor 23 22
19. Altay 23 18
20. Ö.K Yeni Malatya 22 16
Takımlar O P
1. Ümraniye 21 45
2. Ankaragücü 21 45
3. Erzurumspor 21 38
4. Bandırmaspor 21 36
5. İstanbulspor 21 36
6. Eyüpspor 20 36
7. Samsunspor 20 33
8. Adanaspor 21 32
9. Manisa Futbol Kulübü 21 28
10. Tuzlaspor 20 27
11. Keçiörengücü 21 26
12. Gençlerbirliği 21 26
13. Boluspor 19 24
14. Kocaelispor 21 24
15. Menemen Belediyespor 21 23
16. Altınordu 21 22
17. Bursaspor 20 20
18. Denizlispor 21 19
19. Balıkesirspor 20 8
Takımlar O P
1. Manchester City 23 57
2. Liverpool 22 48
3. Chelsea 24 47
4. M. United 22 38
5. West Ham United 23 37
6. Arsenal 21 36
7. Tottenham 20 36
8. Wolverhampton Wanderers 21 34
9. Brighton 22 30
10. Leicester City 20 26
11. Aston Villa 21 26
12. Southampton 22 25
13. Crystal Palace 22 24
14. Brentford 23 23
15. Leeds United 21 22
16. Everton 20 19
17. Norwich City 22 16
18. Newcastle 21 15
19. Watford 20 14
20. Burnley 18 12
Takımlar O P
1. Real Madrid 22 50
2. Sevilla 22 46
3. Real Betis 22 40
4. Atletico Madrid 21 36
5. Barcelona 21 35
6. Real Sociedad 21 34
7. Villarreal 22 32
8. Rayo Vallecano 21 31
9. Athletic Bilbao 22 31
10. Valencia 22 29
11. Osasuna 22 28
12. Celta Vigo 22 27
13. Espanyol 22 27
14. Granada 22 24
15. Elche 22 23
16. Getafe 22 22
17. Mallorca 21 20
18. Cadiz 22 18
19. Deportivo Alaves 22 17
20. Levante 21 11
Whatsap İhbar Hattı