Necef taşının faydaları nelerdir? Necef taşının özellikleri nelerdir?

Necef taşı, doğal bir taş olup, çeşitli renk tonları ve özellikleri ile bilinir. Bu yazıda, Necef taşının faydalarını, özelliklerini ve kullanım alanlarını detaylı bir şekilde ele alacağız.

SAĞLIK 10.02.2024, 09:15
2
Necef taşının faydaları nelerdir? Necef taşının özellikleri nelerdir?
Necef taşı, bilinen diğer adı ile "dağ kristali," İran'ın Necef şehrinde bulunan ve kristal kuvars taşları arasında en saf ve şeffaf olan türlerden biridir. Necef kentindeki yağmurların, dolu tanelerinin içindeki sıvı oluklardan geçerek dağa doğru akması ve burada birikip donması sonucunda Necef taşının meydana geldiği düşünülmektedir.

Necef taşı, kristal kuvars taşının şeffaf bir hali olup Kuvars grubunda yer alır. Dalgalı görüntüsü, içerisindeki karbondioksit veya su dolu boşluklardan kaynaklanır. Bu taşı diğer kristal kuvars türlerinden ayıran temel özellik, bu baloncuklardır. Necef taşının genel özellikleri şöyledir:

Necef taşı, düzenli olarak temizlenmesi gereken bir taştır. Doğal taşlar enerjiyi çekip hapseder, bu nedenle düzenli temizlik önemlidir. Temizleme yöntemleri ise şunlardır:

Sahte necef taşları boyanmış cam ya da plastik benzeri maddeler ile yapılır. Gerçek necef taşını anlamak için şu yöntemleri kullanabilirsiniz:

Necef taşı fiyatları; taşın kalitesine, büyüklüğüne, rengine ve diğer özelliklerine bağlı olarak değişiklik gösterir. Genelde değerli taşlar kategorisine girdiği için fiyatları orta ve yüksek arasında değişebilir.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 26 Şubat 2024
İmsak 05:50
Güneş 07:09
Öğle 12:57
İkindi 16:04
Akşam 18:35
Yatsı 19:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı