Nekbe’yi hatırla… 7 değil 76

Orta Doğu’nun kanserli hücresi İsrail’in, Filistin topraklarındaki mezalimini 7 Ekim 2023’te başlayan yeni bir olaymış gibi yansıtarak “kirli algı operasyonlarını” sürdüren Siyonist muhiplerine verilecek en anlamlı tarihi cevap NEKBE’yi hatırlatmak olacaktır.

DÜNYA 16.05.2024, 04:35
Nekbe’yi hatırla… 7 değil 76
Cihan devleti Osmanlı’nın yıkılmasının ardından oluşan otorite boşluğunu kirli ve sinsi işgal politikalarıyla dolduran İsrail’in, Orta Doğu’da bozgunculuğu yeni bir vaka asla değil.
İsrail’e karşı topyekûn bir seferberlik ilan EDİLMEDİĞİ sürece NEKBE’lerin sonu ne yazık ki gelmeyecek
Her fırsatta şeytanın askerliğini yapan azgın ve lanetli İsrail kavmi, kan, zulüm ve terörle gasbettiği Filistin topraklarında 14 Mayıs 1948’de tam 76 yıl önce gayriresmi bir terör devleti inşa etti.
İsrailoğulları’nın bu fitne girişimi, Filistinliler tarafından 76 yıldır NEKBE (Büyük Felaket) olarak adlandırılıyor. NEKBE’nin varlığı “Orta Doğu’da her şey 7 Ekim’de başladı” diyen Siyonist muhiplerine açık bir reddiye niteliği taşıyor.
NEKBE’ye bakan anlayacaktır ki; ne milyonlarca Filistinlinin topraklarından sürülmesi yeni bir olay, ne acımasızca katledilen savunmasız kadınların, çocukların, yaşlıların varlığı yeni bir olay ne de minicik bedenleri tonlarca bombaların altında ezilen, henüz yaşama tutunamadan hayata veda etmek zorunda bırakılan Filistinli bebeklerin vahşice katledilmesi yeni bir olay. Dünyanın vicdanlı toplumları tüm güçlerini birleştirerek İsrail’e karşı topyekûn bir seferberlik ilan etmediği sürece NEKBE’lerin sonu ne yazık ki gelmeyecek.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 21 Mayıs 2024
İmsak 03:41
Güneş 05:19
Öğle 12:40
İkindi 16:30
Akşam 19:52
Yatsı 21:23
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı