O banka yapılanmaya gitti: Yüzlerce kişi işsiz kaldı..

ABD'nin önde gelen bankalarından Citigroup, yeni işletim modeline uyumlu hale getirilen organizasyon yapısında yeni değişiklik aşamalarına geçildiğini belirterek çok sayıda personelinin işine son verdiğini duyurdu

EKONOMİ 21.11.2023, 09:35
O banka yapılanmaya gitti: Yüzlerce kişi işsiz kaldı..
Citigroup'un yaptığı açıklamada, kurumun yeniden yapılanmasının bazı zor kararları içerdiği, ancak bu adımların, bankanın stratejisine uygunluğu ve müşterilere sürekli üstün hizmet sunma amacını taşıdığı belirtildi.
Bankanın organizasyon yapısının yeni ve basitleştirilmiş işletim modeline göre revize edilmeye devam ettiği ve bu organizasyonel değişikliklerin sonraki aşamasının banka çalışanlarıyla paylaşıldığı ifade edildi.
Ayrıca, Citigroup CEO'su Jane Fraser'ın yapılan yeniden yapılanma çerçevesinde 300'den fazla üst düzey yöneticinin görevine son verdiği belirtiliyor. Bu kararın banka çalışanlarının yaklaşık %10'unu etkilediği bildiriliyor.
Bloomberg'in haberine göre, söz konusu değişiklikler Citigroup'un son 20 yılda gerçekleştirdiği en büyük yeniden yapılanma olma niteliğini taşıyor.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 02 Aralık 2023
İmsak 06:02
Güneş 07:27
Öğle 12:33
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı