O davayı kaybetti: Abdurrahman Dilipak ceza ödeyecek!

Gazeteci-yazar Abdurrahman Dilipak, bir yazısındaki ifadeleriyle kadınlara hakarette bulunduğu gerekçesiyle yargılandığı davada 42 bin lira adli para cezasına çarptırıldı

GÜNDEM 14.10.2023, 11:45
2
O davayı kaybetti: Abdurrahman Dilipak ceza ödeyecek!
Gazeteci-yazar Abdurrahman Dilipak, bir yazısındaki ifadeleriyle kadınlara hakarette bulunduğu gerekçesiyle yargılandığı davada karar çıktı.
Mahkeme, Dilipak'ın müştekilere karşı "hakaret" suçunu işlediğini kabul etti ve 42 bin lira adli para cezasına çarptırdı. Davaya şikayetçi olan 3 mağdurun şikayetlerinden vazgeçmeleri üzerine bu kısımların düşmesine karar verildi.
Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) avukatları, davanın ardından basın açıklaması yaptı. KADEM Hukuk Kurulu Başkanı Helin Görgül, Dilipak'ın yazısındaki ifadelerin kadınların onur, şeref ve saygınlığını açıkça zedelediğini söyledi. Görgül, Dilipak'ın ifadelerinin basın ve ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirilemeyeceğini ve bu nedenle mahkumiyet kararı alındığını belirtti.
Yeni Akit gazetesinde 27 Temmuz 2020'de yayımlanan Abdurrahman Dilipak'ın "AKP'nin papatyaları" başlıklı köşe yazısı nedeniyle bulundukları suç duyurusu üzerine soruşturma başlatılmış, "zincirleme şekilde kişilerin siyasi, sosyal, düşünce ve kanaatlerini açıklamasından, yaymaya çalışmasından dolayı alenen hakaret" suçundan 1 yıl 6 aydan 4 yıl 1 aya kadar hapis cezasına çarptırılması istenmişti.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 01 Aralık 2023
İmsak 06:01
Güneş 07:26
Öğle 12:32
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı