O internet sitesi el değiştirdi!

Türkiye’deki internet ekosisteminin en köklü ve önemli markalarından biri olan Mynet Medya ve Mynet’in web oyunları kısmı, İstanbul Portföy tarafından kurulan ve çatısı altında birçok önemli medya, spor, eğlence kuruluşunu barındıran Mediazone tarafından satın alındı.

GÜNDEM 26.10.2023, 08:35
O internet sitesi el değiştirdi!
Mynet ve Mediazone arasında gerçekleşen satın alma anlaşmasının finansal detayları hakkında herhangi bir bilgi verilmedi. Mediazone, geçmişte Maçkolik’in çoğunluk hissesini ve Onedio’nun tamamını satın almıştı.
GerçekGündem'de yer alan habere göre; Mediazone, 45 milyondan fazla kullanıcıya sahip Mynet Medya'yı ve Web oyunlarını bünyesine katarak dijital medya alanına yenilik ve değer katmayı amaçlıyor. Bu satın alma işlemiyle Mynet, Onedio ve Maçkolik gibi önemli platformları tek bir çatı altında birleştiriyor.
Mynet’in mobil ve Facebook oyunlarının sahibi olan Mynet Games ve eğitim altyapısını sağlayan LMS ve Eğitim SaaS şirketi Vidobu bu satın alma işlemi dışında bırakıldı ve Emre Kurttepeli tarafından yönetilmeye devam edecek. Mynet Games şirketi artık Vuvy adı altında yoluna devam edecek.
Mediazone CEO’su Kaan Kayabalı, Mynet satın almasına ilişkin yaptığı açıklamada, dijital medya ve reklam teknolojileri alanında stratejik satın almaları sürdüreceklerini belirtti. Amacın, Türkiye'nin ve bölgenin en büyük dijital medya operasyonunu kurarak operasyonel verimliliği artırmak ve reklamverenlere daha iyi hizmet sunmak olduğunu ifade etti.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 01 Aralık 2023
İmsak 06:01
Güneş 07:26
Öğle 12:32
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı