O şehrimizdeki konsolosluğunu ABD kapattı!

ABD Büyükelçiliği'nden Adana Konsolosluğu'yla ilgili kritik bir karar geldi. Bir sonraki duyuruya kadar konsolosluk kapalı kalacak.

GÜNDEM 19.10.2023, 09:05
O şehrimizdeki konsolosluğunu ABD kapattı!
İsrail'in Gazze'de dünyayı ayağa kaldıran katliamlarına karşı gösteriler sürmeye devam ederken  ABD'nin Ankara Büyükelçiliği, İstanbul Konsolosluğu ve Adana Konsoloslukları protestoların hedefi oldu. 

ABD Büyükelçiliği, yaşanan gergin ortam ve protestoları gerekçe göstererek Adana Konsolosluğu'nun bir sonraki duyuruya kadar kapalı olacağını açıklandı.

"Önümüzdeki birkaç hafta boyunca Türkiye genelinde İsrail ve Gazze'deki olaylarla ilgili büyük gösterilerin yapılması bekleniyor. Barışçıl olması amaçlananlar da dahil olmak üzere herhangi bir toplantı şiddete dönüşebilir. Protesto faaliyetleri polis varlığının artmasına, yolların kapatılmasına ve trafikte aksamalara neden olabilir.ABD'nin Adana Konsolosluğu bir sonraki duyuruya kadar halka kapalı kalacaktır. ABD vatandaşları Ankara'daki ABD Büyükelçiliği'ndeki randevularını yeniden planlayabilirler." ifadeleri kullanıldı.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 01 Aralık 2023
İmsak 06:01
Güneş 07:26
Öğle 12:32
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı