ÖĞ-DER 48 İslam ülke büyükelçisine mektup gönderdi

Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER), İsrail’in Gazze’de gerçekleştirdiği katliamlara dikkat çekmek için mektup ile uyarılarda bulundu…

GÜNDEM 02.02.2024, 04:35
ÖĞ-DER 48 İslam ülke büyükelçisine mektup gönderdi
Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER), 48 Müslüman ülkenin büyükelçilerine Gazze’de yaşananlar ile ilgili bir mektup gönderdi. Mektup ile İsrail’in Gazze’de gerçekleştirdiği katliama ilişkin uyarılarda bulunuldu. Postane önünde açıklamalarda bulunan ÖĞ-DER Genel Başkanı Numan Gökmen, “48 tane İslam ülkesine sorumluluklarını hatırlatmak için mektup gönderdik. Bu katliamın karşısında sorumluluğunuzu yerine getirin çağrısında bulunuyoruz” dedi. Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER), Türkiye’de bulunan 48 İslam ülkesinin büyükelçilerine bir mektup göndererek, İsrail’in Filistin’de gerçekleştirdiği katliama dikkat çekti. Gönderilen mektuplarda, İsrail’in soykırımına karşı sessiz kalan ülke yönetimlerine tepki gösterildi.

Mektupları göndermeden önce postane önünde bir açıklamada bulunan ÖĞ-DER Genel Başkanı Numan Gökmen, Siyonist İsrail’in, Gazze’de yaptığı katliamların karşısında durduklarını belirtmek istediklerini belirterek, “Daha önce başta AB ülkeleri olmak üzere 28 ülkeye bu katliama dur demek için mektuplar göndermiştik. Ama görüyoruz ki dünya suspus olmuş. İsrail’in Gazze’de ki katliamına karşı tepkisiz kalmaktadır. Şimdi ise 48 tane İslam ülkesine sorumluluklarını hatırlatmak için mektup gönderdik. Bu katliamın karşısında sorumluluğunuzu yerine getirin çağrısında bulunuyoruz” ifadelerini kullandı.

Büyükelçilere gönderilen mektuba dikkat çeken Gökmen, dünya gündeminin Filistin’deki savaş olduğunu belirterek, İsrail’in 75 yıldır ve dört ayı geçen süredir artan saldırılarının altını çizdi. Gökmen, mektup ile büyükelçilere çağrıda bulunarak, “Kendilerini zafere veya şehadete adamış insanların karşısında İsrail’in bu savaşı kazanamayacağı aşikârdır. Bu noktada, zaman kaybetmeden barışın sağlanması için çaba göstermeye başlamanız şahsınızı ve ülkenizi yaşanan bu soykırımın dolaylı ortağı olarak anılmaktan kurtaracağına inanıyoruz. Milli Görüş Lideri ve 54’ncü Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın şu sözü çok manidardır. ‘Bizim davamız İslam'dır. Bu dava için çalışmak herkese nasip olmaz. İster gecenizi gündüzünüze katıp çalışın ister çalışmayın, bu hak davanın başarısını ne bir gün öne alabilirsiniz ne de geciktirebilirsiniz. Bütün mesele bu şerefli davada nasıl bir imtihan vereceğimizdir.’ Yukarıda da ifade edildiği gibi İslam ve Kudüs davası hak davadır ve kazananı mutlaka Filistinli Müslüman kardeşlerimiz olacaktır” dedi.

Bebek, çocuk, kadın ve masum sivillerin vahşice katledildiğini belirten Gökmen, Müslümanlar için bir adım atılmadığını belirterek, “Halklar üç ayı aşkın süredir üzerine düşeni layıkıyla yapmıştır. Bu miting ve yürüyüşlerdeki samimi insanların duası HAMAS mücahitlerinin Allah yolundaki cihadını zafere ulaştırırken, İslam ülkeleri yöneticilerinin etkin kararlar alamaması yüzünden işgalci katil pisliklerin cesaretini artırarak şiddeti çoğaltmaktadır. Bir eksik var; o da halkların isteklerine uygun idarecilerin harekete geçmesi. Sıra artık temsilcisi olduğunuz devlet yöneticilerinizdedir. Halkın bireysel yaptığı boykotların yanı sıra Müslüman ülkeler önce işgalci İsrail'den başlamak üzere sırasıyla ABD, AB ve İsrail’i destekleyen diğer ülkelere ticari başta olmak üzere her alanda etkin ambargolar başlatmalıdır. Diğer bir seçenek ise Güney Afrika Cumhuriyeti gibi İsrail'e karşı dava açmak veya açılan davaya destek vermek” dedi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 01 Mart 2024
İmsak 05:43
Güneş 07:02
Öğle 12:56
İkindi 16:07
Akşam 18:40
Yatsı 19:54
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı