Öğrenciler dikkat! YKS'ye bir hafta kala Eğitim uzmanından sınav kazandıracak öneriler

YKS heyecanı tüm hızıyla devam ediyor! 8 Haziran'da TYT, 9 Haziran'da ise AYT ve YDT ile adaylar hayallerine bir adım daha yaklaşacak. Bu kritik sınav öncesinde Deneyimli eğitimci Dr. Ahmet Alkayış da adaylara önemli bir öneri getiriyor: Sınav öncesi son bir hafta boyunca her gün saat 10.15'te, yani ÖSYM'nin sınav saatinde birer deneme sınavı çözün!

EĞİTİM 04.06.2024, 10:20
1
Öğrenciler dikkat! YKS'ye bir hafta kala Eğitim uzmanından sınav kazandıracak öneriler
Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) bir hafta kala heyecan ve stres artıyor. 8 Haziran'da Temel Yeterlilik Testi (TYT), 9 Haziran'da ise Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) uygulanacak. Bu kritik sınav öncesinde adaylara nasıl bir çalışma programı uygulamaları gerektiği konusunda birçok öneri geliyor.

Deneyimli eğitimci Dr. Ahmet Alkayış da adaylara önemli tavsiyelerde bulundu. Alkayış, sınav öncesi son bir hafta boyunca her gün saat 10.15'te, yani Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) sınav saatinde birer deneme sınavı çözülmesini önerdi.

Sınav dönemlerinde öğrencilerin strese maruz kalabileceklerini söyleyen Dr. Alkayış, konuşmasının devamında şunları kaydetti:

Eğitimci Dr. Ahmet Alkayış tarafından tavsiye edilen “Sınav anında unutulmaması gereken dokuz altın kural” ise şu şekilde:

“İstem dışı yaşanılan bu durum sınavların doğal bir parçasıdır. Orta düzeyde yaşanılan stres beyinde bilgi akışını hızlandırarak bilginin aktif kullanılmasını sağlayabilir. Ancak gereğinden fazla stres ise beyinde kimyasal krizler yaratarak var olan bilginin kullanımına engel olabilir. Bu durumlarda aday, hemen kendine güvenli limanlar yaratmalı. İç dinamiğini ve enerjisini yüksek tutmalıdır.”

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 21 Haziran 2024
İmsak 03:27
Güneş 05:12
Öğle 12:46
İkindi 16:37
Akşam 20:09
Yatsı 21:47
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı