Öğrencilere bunları yediriyorlar! KYK yurdundaki yemek mide bulandırdı

Isparta'da bulunan KYK yurdunun yemekhanesinde skandal görüntüler ortaya çıktı. Öğrenciler durumun sürekli yaşandığını söyledi.

GÜNDEM 19.10.2023, 17:30
Öğrencilere bunları yediriyorlar! KYK yurdundaki yemek mide bulandırdı
Mide kaldıran görseller Isparta Mihri Hatun Kız öğrenci Yurdun'nda öğrenciler tarafından çekildi. Mutfakların temiz olmadığını söyleyen öğrenciler, sağlıklarının tehlike altında olduğunu ifade etti. Fotoğraflarda, öğrencilere verilen pilavın içinde böcek, salatanın içerisinde kurt, sandviç ambalajının içinde ise eldiven parçası olduğu görüldü.


CHP Isparta Milletvekili Hikmet Yalım Halıcı, konuya ilişkin Osman Aşkın Bak'a soru önergesi vererek, 'Isparta Mihri Hatun Kız Öğrenci Yurdunda hijyen ve insani koşullara aykırı olan bu tablonun sonlandırılması ve öğrencilerin çağdaş ve temiz koşullarda beslenme hakkının iade edilmesi için ne zaman harekete geçilecektir? Hiç kimsenin öğrencilere eziyet etmesine izin vermeyiz. Öğrencilerin böyle bir manzara karşısında isyan etmeleri en doğul haklarıdır.  ‘Sizi yurttan atarız, başka yerlere göndeririz' şeklinde ki tehditler yanlıştır. Develin görevi burada kalan öğrencilere, temiz ve düzenli yemek sağlamaktır' ifadelerini kullandı.

Sözcü'de yer alan haberde, yurttaki yiyeceklerin içerisinden çıkan eldiven parçaları, kurt ve böcek görüntülerini hatırlatan Halıcı, 'Anayasa'nın Eğitim ve öğrenim hakkı ve ödevi başlıklı 42. Maddesi'ne göre öğrencilere çağdaş eğitim koşulları oluşturma görevi devleti yönetenlere verilirken yine aynı maddeye göre denetleme ve gözetme de iktidarların ve kamunun görevleri arasındadır. Gençlik ve Spor Bakanlığı Yurt Hizmetleri Yönetmeliğinin Yurtların Denetimi başlıklı 37. Maddesi'ne göre yurtlar, Bakanlık merkez ve taşra teşkilatı tarafından denetlenmelidir. Bu onların görevidir. Gençlerimizin ve öğrencilerimizin sağlıklı bir koşulda barınmaları için konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz' dedi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 07 Aralık 2023
İmsak 06:05
Güneş 07:31
Öğle 12:35
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı