Öğretmen ataması ne zaman takvimi verildi! MEB öğretmen atamaları detayları

Aylardır beklenen MEB öğretmen ataması gelişmesi yaşandı. Öğretmen ataması ne zaman takvimi konusunda MEB Yusuf Tekin bir açıklama yaptı. MEB öğretmen atamaları detayları... Hangi braştan öğretmen atamaları olacak? detayları...

GÜNDEM 05.09.2023, 22:25
3
Öğretmen ataması ne zaman takvimi verildi! MEB öğretmen atamaları detayları
MEB öğretmen ataması son dakika ile duyuruldu. Hangi braştan öğretmen atamaları olacak? araştırılmaya başlandı. Öğretmen ataması ne zaman olacak konusunda yeni Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin açıklık getirdi. Böylece öğretmen atama takvimi 2023 hakkında merak edilenler son buldu. Peki, öğretmen atamaları ne zaman? Kaç öğretmen ataması olacak? MEB öğretmen ataması ne zaman yapılacak? İşte MEB öğretmen ataması 2023 detayları…

Öğretmenlerin kanayan yarısı MEB öğretmen atamaları uzun bir süredir yapılmıyor. Öğretmen ataması hakkında yeni açıklama Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’den yapıldı. Öğretmen atama takvimi hakkında ön bilgi veren Tekin, öğretmen ataması ne zaman konusunda cevap verdi.

AA Editör Masası'nda öğretmen atamaları hakkında konuşan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, MEB’de kaç öğretmen ihtiyacı konusunda net bir sayı veremeyeceklerini söyledi. Öğretmen ihtiyacı noktasında sayı veren MEB Tekin, “68 bin öğretmen ihtiyacımız var dediğimizde bu rakam değişiyor, şu an ki net ihtiyacımız 68 bin öğretmen ihtiyacımız var, ama bu rakam yıl sonunda değişiyor.” dedi.

Öğretmen atamaları ne zaman konusuna da değinen Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, “68 bin öğretmen ihtiyacımız var dediğimizde bu rakam değişiyor, şu an ki net ihtiyacımız 68 bin öğretmen ihtiyacımız var, ama bu rakam yıl sonunda değişiyor.” diye konuştu.

Hakkında branşlarda öğretmen ataması yapılacağını da bildiren MEB Yusuf Tekin, “Branş olarak önümüzdeki dönemde yeniliklerle birlikte özellikle yabancı dil eğitiminde ihtiyacımız olacak, özel eğitim öğretmenliği skalamızda eksik gördüğümüz alan ile sınıf öğretmenliği, okul öncesi öğretmenliği, İHL meslek dersi öğretmenleri…” dedi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 02 Ekim 2023
İmsak 05:08
Güneş 06:27
Öğle 12:33
İkindi 15:53
Akşam 18:29
Yatsı 19:43
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı