Okan Zeytinyağı Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Okan: Zeytinyağı’nda kalitemizle fark oluşturuyoruz

Muhammet Okan, “Okan Zeytinyağı’nın kalitesiyle bir kere tanışan müşterilerimiz sürekli bizi tercih etmektedirler. Onların bizlere gösterdiği teveccühle biz de her sene daha çok üretim yapmak için çabalamaktayız. Ürettiğimiz zeytinyağının kalitesinden taviz vermeden, aynı kaliteyle müşterilerimizin karşısına çıkmaktayız. Kalitemizle, kalite konseptimizle fark oluşturmaktayız” dedi.

GÜNDEM 29.11.2023, 04:35
6
Okan Zeytinyağı Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Okan: Zeytinyağı’nda kalitemizle fark oluşturuyoruz
Firmalarının 1996 yılında kurulduğunu kaydeden Okan Zeytinyağı Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Okan, “ Bursa yöresinin zeytinlerini işleyerek zeytinyağı üretimi yapmaktayız. Bursa, tarım alanlarıyla geniş, zeytin bahçeleriyle ünlü bir ilimizdir. Kaliteli zeytinlerimizi Türkiye’mizin her tarafına zeytinyağı olarak işleyip göndermekteyiz. Müşterilerimiz bizlere Instagram adresimizden ve telefonlarımızdan ulaşmaktadırlar. Okan Zeytinyağı’nın kalitesini müşterilerimizle buluşturmak adına sürekli çalışmaktayız. Zeytinyağımız soğuk sıkım olarak imal edilmektedir. Bildiğiniz gibi soğuk sıkım zeytinyağı kalitesiyle damakta enfes bir lezzet bırakır, yemeklerde kullanıldığında ise muhteşem bir damak tadı oluşturur” diye konuştu.
“Kalitemizle fark oluşturuyoruz”
Zeytinyağının tüm uzmanlarca sağlık için tavsiye edildiğini, hemen her yemekte zeytinyağının kullanabildiğine dikkat çeken Okan, “İnsanlarımıza zeytinyağını kullanmayı biz de önermekteyiz. Uzmanlarımızın tavsiyesini dikkate alan insanlarımız zeytinyağını kullanarak sağlıklarına sağlık katmaktadırlar. Bu çerçevede Okan Zeytinyağı’nın kalitesiyle bir kere tanışan müşterilerimiz de bizi sürekli tercih etmektedirler. Onların bizlere gösterdiği teveccühle her sene daha çok üretim yapabilmek için çabalamaktayız. Ürettiğimiz zeytinyağının kalitesinden taviz vermeden, aynı kaliteyle müşterilerimizin karşısına çıkmaktayız. Kalitemizle, kalite konseptimizle fark oluşturmaktayız” dedi.
Zeytinyağının faydaları
Okan zeytinyağının birçok hastalığa iyi geldiğini, faydalarının sayılamayacak kadar çok olduğunu ifade ederek, “Hastalıklara karşı koruma sağlayan zeytinyağı, güçlü polifenol bileşiklere sahiptir. Bunun yanında kalp hastalıklarına karşı korur, kanser riskini azaltır. Sızma zeytinyağı, antioksidan özelliklere sahip olan polifenoller açısından oldukça zengin bir besindir. Polifenoller, kanser, diyabet, kalp hastalığı ve bunamaya karşı etkilidir. Zeytinyağı, antioksidan ve antienflamatuar olan iki polifenol içerir. Zeytinyağı, içerdiği bileşenler sayesinde kalp hastalıklarına karşı korur. Özellikle Akdeniz tarzı bir beslenme şekli olan kişilerde kalp hastalıkları geliştirme riski düşüktür. Zeytinyağındaki bileşikler, kan basıncını düşürerek, damarların sertleşmesini önler. İnme, kalp hastalıklarından sonra en önemli problem olarak görülür. Zeytinyağında bulunan polifenoller kanda yer alan kolesterol seviyesini düşürür. Böylelikle beyne kan sağlayan damarlarda kolesterol birikmesi engellenir. Bu durum felç riskinin büyük ölçüde azalmasını sağlar. Zeytinyağı, tekli doymamış yağ asitleri bakımından oldukça zengindir. Tekli doymamış yağ asitleri kalp sağlığı açısından oldukça faydalıdır. Aynı zamanda kan şekeri seviyelerinin korunmasında da etkilidir. Bunların yanından zeytinyağı tokluk hissi vererek daha az yemek tüketimi sağlar. Kalori azalmasını sağlayarak kilo kaybına yol açar. Zeytinyağı, cilt sağlığı açısından oldukça faydalıdır. Bunun sebebi içerisindeki E vitamini ve antioksidan yapısından kaynaklanır. Bu durum cildin korunmasına yardımcı olur. Zeytinyağının cilde faydaları şu şekilde sıralanabilir: Kuru cilt yapısını nemlendirir, kırışıklık oluşumuna karşı etkilidir, çatlakları ya da yara izlerini hafifletmede kullanılır, bazı cilt tiplerinde sivilce ve akneyi önler, topuklarda oluşabilecek çatlakları giderir. Zeytinyağı saç için de oldukça faydaları bir besin maddesidir. Zeytinyağının saça faydaları şu şekilde sıralanabilir: Saç derisini nemlendirir, kaşıntı ve kuruluğu azaltır, saçların sağlıklı görünüme kavuşup parlak olmasını sağlar, saç dökülmesini engeller, saçların uzamasında etkilidir. Zeytinyağının uzun ömürlü olması için saklama koşulları önemlidir. Zeytinyağını saklamak için serin ve karanlık bir yer seçmek önemlidir. Zeytinyağını ısı, hava ve ışıktan uzak olduğundan emin olun. Koyu renkli veya ışık geçirmeyen bir cam şişede ya da paslanmaz çelik bir kapta saklayın Zeytinyağı şişesinin kapağının sıkıca kapatıldığından emin olun” açıklamasını yaptı.
“Zeytin üretimindeki rekolte düştü, yılbaşından sonra fiyatlar artabilir”
Türkiye’de bu yıl mevsimsel bir nitelikte zeytin rekoltesinde düşüş yaşandığını vurgulayan Okan, “Elbette bu durum zeytinyağı fiyatlarını da olumsuz şekilde etkileyecektir. Özellikle yıl başından sonra zeytinyağı fiyatlarında içinde bulunduğumuz yıla göre bir artış yaşanacağını söyleyebilirim. Bu nedenle müşterilerimiz yılbaşına kadar daha çok zeytinyağı alarak evlerinde hazır bulundursunlar. Zaten her yemeklerine koydukları zeytinyağı için evlerinde stok yapabilirler” ifadesini kullandı.  Okan Zeytinyağı firması olarak 2023’ü bitirdiğimiz bu günlerde, bu yıl için koydukları hedeflere çok büyük bir oranda yaklaştıklarını kaydeden Okan, “Bildiğiniz gibi ülkemizde bir ekonomik türbülans yaşanıyor. İnsanlarımızın alım gücü çok düşük. Bunun yanında sürekli artan bir enflasyon söz konusu. Elbette bu durum bizim yıllık olarak koyduğumuz hedeflerimizi de olumlu veya olumsuz şekilde etkilemekte. Şimdi yıl biterken 2024 için büyüme hedefleri koymak istiyoruz. Ama yaşadığımız bu ekonomik belirsizlik ortamında bu hedeflerimize yıl sonunda ne kadar ulaşabiliriz, bunu kestiremiyorum. Ama Okan Zeytinyağı’nın kalitesiyle bir kere tanışan ve sürekli bizi tercih eden müşterilerimiz sayesinde bu hedeflerimize ulaşabileceğimiz kanaatini taşıyorum” açıklamasını yaptı.
Telefon: 0541 653 23 44
BU BİR TANITICI HABERDİR

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 22 Şubat 2024
İmsak 05:55
Güneş 07:14
Öğle 12:57
İkindi 16:02
Akşam 18:31
Yatsı 19:45
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı