Okullarda ücretsiz yemek verileceği açıklanmıştı: Ertelendi mi?

Daha önce Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer tarafından açıklanan okullarda ücretsiz yemek uygulaması ertelendi. Karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

GÜNDEM 28.09.2023, 14:10
1
Okullarda ücretsiz yemek verileceği açıklanmıştı: Ertelendi mi?
Ücretsiz yemek uygulamasının 3 yıl ertelendiği Resmi Gazete’de yayımlandı.
Milli Eğitim Bakanlığı, 5 milyon öğrenciye ücretsiz yemek vermek için çalışmalar yürüttüğü projeyi 3 yıl sonraya erteledi.
2020 yılında "2022-2023 eğitim öğretim yılının ikinci döneminden itibaren anaokulu ve ana sınıflarındaki tüm öğrencilere de ücretsiz yemek hizmeti sağlanacak." ifadesi kullanılmıştı.
Önceki Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 6 Şubat’ta başlayacakları ücretsiz yemek uygulamasına ilişkin hazırlıkların tamamlandığını belirtmişti.
Özer, "Okul mutfağında yemek hazırlayacak anaokulları ile bünyesinde ana sınıfı bulunan okul ve kurumların mutfak ihtiyaçları için ilgili okullara gerekli bütçe tahsisini yaptık. Kendi mutfağında yemek hazırlanması mümkün olmayan okullar için beslenme hizmetinin sadece Milli Eğitim Bakanlığına bağlı meslek liseleri ve öğretmenevleri ile yemek hazırlayan diğer kamu kurumlarından satın alınarak tedarik edilmesini sağlayacağız." ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 01 Aralık 2023
İmsak 06:01
Güneş 07:26
Öğle 12:32
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı