Ömer Çelik, Selçuk Tepeli'ye çıkıştı: Kanal değişince başka karakter..

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, FOX TV muhabirinin geçtiğimiz haftaki basın toplantısına alınmamasına canlı yayından tepki gösteren FOX TV Ana Haber Bülteni Spikeri Selçuk Tepeli'ye tepki gösterdi.

GÜNDEM 14.09.2021, 10:25
21
Ömer Çelik, Selçuk Tepeli'ye çıkıştı: Kanal değişince başka karakter..
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, dün AK Parti MYK toplantısının ardından kameraların karşısına geçip gazetecilerin sorularını cevapladı. Çelik, basın toplantısında, geçtiğimiz haftaki basın toplantısına alınmayan FOX TV muhabiri Barış Kaya hakkında da konuştu.
FOX TV muhabirinin basın toplantısına alınmamasının kurumsal olmadığını söyleyen AK Partili Çelik, “Ana haber bülteninde Selçuk Tepeli adlı şahıs, bu durumu kurumsal bir mesele haline getiriyor. Eski kanalında övgüler dizerken kanal değişince başka bir karakter ortaya çıkıyor.” dedi.
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Burada durumları kişiselleştirmemeye çalışıyoruz. Bazılarının takıntılı bir şekilde ağır ifadeleri olsa da biz bunu kişiselleştirmemeye çalışıyoruz. Buradaki yalanlardan bir tanesi burayı düzenli izleyen biri değildir. 3-4 ayda bir buraya gelen biridir. Buraya her girdiğinde de toplantıya alınmaması ya da soru sorulmaması gibi durum söz konusu değildir. Buradaki sorun kuralların uyulmamasıdır. Bu muhabir arkadaş uyarıldığında sorun çıkmıştır. Hatta FOX yönetimine de iletilmiştir. Bu muhabirin şahsi davranışlarıyla ilgili bir problemdir. Bunu getirip daha sonra ana haber bülteninde FOX'un kurumsal yapısına yönelik söylüyor. O bizim aldığımız kararı da eleştirebileceksiniz ama kamuoyuna doğru bilgi vereceksiniz. Rahatlıkla arayıp burayı sorabilirsiniz. Diğer muhabir arkadaşla hiçbir problem yaşanmamıştı. Bir kurumsal meseleyi ifade ediyor. Bunların gazetecilikle alakası ne var. Kurumsal bir mesele değildi bir muhabirin kişisel davranışlarına yönelik bir durumdu.” diye konuştu.
FOX TV Ana Haber Bülteni Spikeri Selçuk Tepeli'nin de canlı yayındaki sözlerine tepki gösteren Ömer Çelik, “Ana haber bülteninde Selçuk Tepeli adlı şahıs, bu durumu kurumsal bir mesele haline getiriyor. Şahsi olarak çıkan bir meseleyi kurumsal hale getirdiler. Ama kullandığı ifadeler, imalar, kişisel saldırı anlamına gelen şeyler; bunun gazetecilikle ne alakası var. Ki bu şahıslar daha önceki  çalıştıkları televizyon kanalına gittiğimizde kalabalığın içerisinde hem şahsımıza hem de AK Parti'nin siyasetine karşı övgüler diziyorlardı. Kanal değişince başka bir karakter ortaya çıkıyor.” ifadelerini kullandı.
FOX TV Ana Haber Bülteni Spikeri Selçuk Tepeli, geçtiğimiz hafta FOX TV muhabiri Barış Kaya’nın Ömer Çelik’in basın toplantısına alınmamasına canlı yayından tepki göstererek, şunları söylemişti:
“Ve bu tam olarak anayasanın 38 ‘inci maddesine aykırı bir durum. Kamuoyunu ilgilendiren bir takım sorular var. Bırakalım kamuoyunu, AK Parti seçmenini ilgilendiren bir takım sorular var. AK Parti’nin ileri gelenleri AK Parti dönemiyle ilgili bir şeyler söylüyorlar. O partinin kurucuları şu anda Yüksek İstişare Kurulu’ndaki isimlerden biri Cemil Çiçek. İnsanların AK Parti seçmeninin de cevabını merak ettiği sorular var fakat aradığınız iktidar partisine ulaşılamıyor. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik soruları seçiyormuş ki bu bir skandal. Bugün bir soruyla karşılaşmamak için muhabirimizi almıyor ki bu ayrı bir skandal.
Şimdi şöyle bir mesele var. Burada uzun zamandan beri kimsin diye soranlar oluyor. Yani sen kimsin? Birtakım yorumlar yapıyorsun, bir şeyler söylüyorsun falan. Bende en başından beri diyorum ki hiç kimse. Çünkü biz, sen benim kim olduğumu biliyor musunculardan değiliz. Sen benim kim olduğumu biliyor musun diyenler var ya, işte biz onların olduğu hiç bir şey değiliz. Bu memlekette çalışan vergisini ödeyen, hakkıyla geçinmeye uğraşan, çocuk okutan, ülkeye bir katkısı olan, gerektiğinde can veren on milyonlarca insandan biriyim ama bize böyle muamele ediliyor. Biz hiç kimseyiz, müteahhit değiliz. Siyaseten soylu değiliz, ailelerimizde öyle insanlar yok. O yüzden öyle diyoruz. Ve geniş bir kitleden bahsediyoruz. Dürüst, düzgün bir şeyler de öğrenmek isteyen insanlardan bahsediyoruz ama şimdi bu tarifi değiştiriyorum, değiştirmek zorunda hissediyorum kendimi.
Bu ülkede herkesin, anlıyoruz ki bu siyaset sahnesinin ve civarındakilerin çakar lamba sevenlerin filan. Yani biliyorsunuz gazetecisinden, rektörüne, hiç alakası olmayan herkes çakar lamba meraklısı. Polis azınlıkta çakar lamba da... Mesela öyle fiyakalı insanlarla dolu biz onlardan değiliz. Herkesin bir savcısı, bir avukatı birşeyi, şusu-busu, sözcüsü var.
Hangi partiden olursa olsun ben de diyorum ki, ben seçmenin sözcüsüyüm. Bugünkü şu konuda bilhassa da AK Parti seçmeninin sözcüsü ne kelime avukatıyım. Çünkü seçmeninde bir sözcüye, avukata besbelli ihtiyacı var. Barış’ın soramadığı o soruyu. Yani girse soracaktı. Başta AK Parti seçmeni olmak üzere bütün bu ülkenin vergi veren dürüst insanları adına buradan soruyorum. Madem AK Parti’nin sözcüsü işini yapmıyor AK Parti’nin geri kalan yetkilileri buna cevap verirlerse hepimiz aydınlanırız. Böylece haber alma özgürlüğü, basın özgürlüğü, anayasa, anayasanın 38’inci maddesinde hiçe sayılması filan bunlarla ilgili içimize bir miktar su serpilir.
Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın dosyadaki her şey doğru açıklamaları muhalefet itiraf olarak değerlendiriyor. Eski Meclis Başkanı, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Cemil Çiçek de 4 bakan Yüce Divan'da yargılanmalı dedi. Bugün yeni açıklama AK Parti kurucularından Ertuğrul Yalçınbayır’dan geldi. Bayraktar'ın açıklamaları için vicdanım isyan ediyor artık dedi. Hem Bayraktar'ın açıklamalarını hem yapılan bu diğer açıklamaları ve muhalefetin soruşturma yeniden açılmalı talebini nasıl değerlendiriyorsunuz? Soru budur. Bir yandan da şunu söylemek istiyorum. Yinede güzel giyinmek iyidir. İnsanı işe yarayan biri gibi gösterir. Gerçekten yaramasa bile.”

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 03 Mart 2024
İmsak 05:41
Güneş 07:00
Öğle 12:56
İkindi 16:09
Akşam 18:42
Yatsı 19:56
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı