Ortaokul ve lise öğrencileri dikkat! MEB ortak sınav tarihlerini duyurdu

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ortaokul ve liselerde ortak sınav tarihlerini belirlediğini duyurdu. İşte Ortaokul ve lise öğrencilerinin ortak sınav tarihleri...

EĞİTİM 20.09.2023, 14:45
2
Ortaokul ve lise öğrencileri dikkat! MEB ortak sınav tarihlerini duyurdu
Bu yıl ilk kez yapılacak olan ortaokul 6. sınıf öğrencilerinin Türkçe ve matematik dersleri ile lise 9. sınıf öğrencilerinin Türk dili ve edebiyat ve matematik derslerinin ortak sınav tarihleri belli oldu.
MEB ortaokul ve liselerde ilk kez uygulanacak olan ortak sınav tarihlerini yayınladı.

Bakanlık tarafından, ortaokul 6. Sınıf Türkçe ve matematik dersleri için ortan sınav ’26 Aralık 2023 Salı günü’, 9.Sınıf Türk dili ve edebiyatı ile matematik dersleri için ortak sınav tarihi ise ’27 Aralık 2023 Çarşamba günü’ olarak açıklandı.
Bakanlık tarafından hazırlanacak olan sorular, kısa sürede okullara teslim edilecek. Yapılacak sınav, il ölçme değerlendirme merkezlerince değerlendirilecek.

Resmi Gazete'de yayımlanan Ölçme ve Değerlendirme Yönetmeliği ile okul öncesinden 12. sınıfa kadar okullarda ölçme değerlendirme uygulamalarına ilişkin yeni esaslar getirildi.
Buna göre ortaokul ve liselerde, "ülke genelinde", "il ve ilçe genelinde" ve "okul genelinde" olmak üzere 3 farklı ortak yazılı sınav yapılacağı açıklandı.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 01 Aralık 2023
İmsak 06:01
Güneş 07:26
Öğle 12:32
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı