Özelleştirmeler tam gaz! İzmir ve Şanlıurfa'daki o yerler satıldı

Art arda yapılan özelleştirmeler tüm hızıyla sürüyor. Mülkiyeti Özelleştirme İdaresi Başkanlığında bulunan İzmir ve Şanlıurfa'daki taşınmazların satışlarına ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

EKONOMİ 13.02.2024, 09:45
1
Özelleştirmeler tam gaz! İzmir ve Şanlıurfa'daki o yerler satıldı
Şeker pancarı fabrikalarının satışı ile başlayan, Türk Telekom gibi ülkemizde stratejik öneme sahip firmaların özelleştirilmesi ile devam eden satışlar tüm hızı ile sürüyor. Mevcut hükumet yapılan özelleştirmelere yönelik tepkilere ise sadece kulak tıkıyor.
Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) tarafından bazı taşınmazların satışlarının yapıldığı Cumhurbaşkanlığı kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Yayımlanan söz konusu kararname doğrultusunda mülkiyeti Maliye Hazinesi adına kayıtlı olup özelleştirme kapsam ve programında bulunan İzmir'in Bornova ilçesindeki 1959,54 metrekare yüzölçümlü taşınmazın 44 milyon lira bedelle en yüksek teklifi veren Artal Turizm İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketine satışı onaylandı.

Ayrıca mülkiyeti özelleştirme kapsam ve programında bulunan Sümer Holding AŞ adına kayıtlı Şanlıurfa'nın Karaköprü ilçesindeki 8 bin 112,44 metrekare yüzölçümlü taşınmazın 66 milyon 700 bin lira bedelle en yüksek teklifi veren Polat Kardeşler Gayrimenkul İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketine satışı da uygun bulundu.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 04 Mart 2024
İmsak 05:39
Güneş 06:58
Öğle 12:55
İkindi 16:09
Akşam 18:42
Yatsı 19:57
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı