Özgür Demirtaş'tan, AKP'li Cem Küçük'e salvo: "Ekonomi batmıştır…"

AKP'ye yakın Cem Küçük geçtiğimiz gün konuk olduğu programda tepki çeken ifadeler kullanmıştı. Özgür Demirtaş'ın da hedefinde Cem Küçük vardı.

GÜNDEM 02.09.2023, 17:40
1
Özgür Demirtaş'tan, AKP'li Cem Küçük'e salvo:
Ekonomik kriz ve alım gücündeki düşüş sonrası tartışma programlarının ana konusu ekonomi oldu. Geçtiğimiz gün AKP'ye yakın gazeteci  Cem Küçük, konuk olduğu canlı yayında Gazeteci Faruk Aksoy ile tartışmıştı. Türkiye ekonomisinin göçmenler nedeniyle ayakta durduğunu ifade eden Cem Küçük'e, Aksoy, "Türkiye'nin sığınmacı sorunu tüm bu ekonomik sorunlara olumsuz tesir etti mi? Etti" dedi. 

Habertürk'te Mehmet Akif Ersoy'un sunduğu 'Nedir Ne Değildir' programında geçtiğimiz gün yine gündem ekonomiydi. Ekonomi hakkında yapılan programda işsizlik ve nedenlerl masaya yatırıldı. Programda konuklar Faruk Aksoy ve Cem Küçük arasında göçmenler üzerinden tartışma çıktı. Cem Küçük, "Sığınmacılar olmasa ekonomi batar, işyerleri batar" dedi. Aksoy, sığınmacı meselesiyle ilgili olarak "Türkiye'nin sığınmacı sorunu tüm bu ekonomik sorunlara olumsuz tesir etti mi? Etti" dedi. Aksoy'un sözünü kesen Cem Küçük, "Olumlu olarak tesir etti. Onların sayesinde ekonomi ayakta. Onlar olmasa ekonomi batar. Esnaf milliyetçidir. Toplumu analiz edemiyorsun. İş yerlerini gezmiyor musun? Onlar olmasa işler batar ya. Bulamıyor adam ya! (Türk vatandaşları) Çalışmıyorlar" diye konuştu. Cem Küçük'ün sözlerine sinirlenen Faruk Aksoy, "Ekonomi batar mı?" diye sorup "Bunu sakın bir daha söyleme" diyerek tepki gösterdi. 
 Küçük'ün bu sözlerine çok sayıda tepki geldi. Prof. Dr. Özgür Demirtaş'ın da hedefinde Cem Küçük vardı.

Prof. Dr. Özgür Demirtaş sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, "Sığınmacı olmasa batacak ekonomi, batmıştır…" karşılığını verdi.

Sığınmacı olmasa batacak ekonomi, batmıştır… https://t.co/hE2c1SP1zb
— Özgür Demirtaş (@ProfDemirtas) September 2, 2023
Sığınmacı olmasa batacak ekonomi, batmıştır… https://t.co/hE2c1SP1zb — Özgür Demirtaş (@ProfDemirtas) September 2, 2023
Sığınmacı olmasa batacak ekonomi, batmıştır… https://t.co/hE2c1SP1zb — Özgür Demirtaş (@ProfDemirtas) September 2, 2023

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 01 Ekim 2023
İmsak 05:07
Güneş 06:26
Öğle 12:34
İkindi 15:54
Akşam 18:31
Yatsı 19:45
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı