Özgür Özel kazanırsa mesleği bırakırım demişti... Barış Yarkadaş nihai kararını açıkladı

"Özgür Özel kazanırsa mesleği bırakırım" sözleri sonrası aktif gazeteciliği bıraktığını açıklayan CHP Eski Milletvekili ve gazeteci Barış Yarkadaş nihai kararını bu akşam katıldığı tv100'de yayınında açıkladı.

GÜNDEM 13.11.2023, 22:50
2
Özgür Özel kazanırsa mesleği bırakırım demişti... Barış Yarkadaş nihai kararını açıkladı
Cumhuriyet Halk Partisi'nin 38. Olağan Kurultayı'nda Özgür Özel'in 812 oy ile genel başkan seçilmesinin ardından tv100 yazarı Barış Yarkadaş'ın 16 Eylül'de yayınlanan Kübra Par'la Farklı Açılar programındaki "Özgür Özel seçimi kazanırsa ben mesleği bırakırım" sözleri sosyal medyada gündem olmuştu. Barış Yarkadaş, Gürkan Hacır ile Taksim Meydanı programında gündem olan sözleriyle ilgili açıklama yaparak aktif gazeteciliği bıraktığını açıklamıştı. Yarkadaş'ın açıklamaları sonrası çok sayıda isim mesleğe geri dönmesi yönünde çağrıda bulunmuştu. Aktif gazeteciliği bir kenara bıraktığını belirten Yarkadaş, "Yorumlarımla tv100'de, yazılarımla tv100 .com'da olacağım" dedi.

Taksim Meydanı programında Yarkadaş "Ben geçen tv100 ekranlarında söylediğim bir sözü yerine getirdim. "Özgür Özel seçimi kazanırsa mesleği bırakırım" demiştim. Geçen hafta mesleği bıraktıktan sonra o kadar çok mesaj ve telefon geldi ki ondan duygulandım, telefonumun şarjı bitti. Bütün bir hafta boyunca telefonlar susmadı. 4 bine yakın telefon görüşmesi yaptım, 3-4 bine yakın Whatsapp'a gelen mesaja yanıt verdim." dedi.

Yaptığı görüşmelere ilişkin Yarkadaş "Bu telefonlar içerisinde benim için çok değerli olan 2 telefon vardı; birisi CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in telefonuydu, bir diğeri ise meslek büyüğümüz Uğur Dündar'dan geldi. Uğur abi de "kesinlikte mesleği bırakmak gibi bir lüksün yok, bu mesleğe küsülemez." dedi." sözlerine yer verdi.

Yarkadaş "Kurultay kurultay salonunda kaldı. Hepsini tebrik ettim. Yarın da diğerlerini arayacağım. Doğru olan şeye doğru diyeceğiz yanlış olan şeye yanlış diyeceğiz yorumlarımla burada olacağım. Yazılarımla da tv100'de olacağım. Ama dediğim gibi aktif gazeteciliği bir kenara şimdilik bıraktık." dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile yaptığı görüşmeye ilişkin Yarkadaş "Özgür Özel'le uzun bir görüşme yaptık. 3 yıl birlikte biz milletvekilliği yaptık. Dolayısıyla biz kendisinin deyimiyle kardeşlik hukukumuz var. Hiçbir şekilde mesleği bırakmamın doğru olmayacağını ifade etti. Mesleği bırakmam halinde çok üzüleceklerini belirtti. Ben de yeniden değerlendireceğimi belirttim." diye konuştu.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 05 Aralık 2023
İmsak 06:04
Güneş 07:29
Öğle 12:34
İkindi 15:07
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı