Son Dakika

Özgür Özel: 'Tayyip Erdoğan’ı geride bırakmaya geliyorum'

CHP Genel Başkan adayı Özgür Özel katıldığı televizyon programında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Özel "Muhalefete muhalefet eden iktidar mı olur.. Erdoğan'ı geride bırakmak için geliyorum" ifadelerini kullandı.

SİYASET 02.11.2023, 08:40
Özgür Özel: 'Tayyip Erdoğan’ı geride bırakmaya geliyorum'
CHP'de yaklaşan kurultayla ilgili olarak CHP İzmir Milletvekili ve parti sözcüsü olan Özgür Özel, Tuncay Mollaveyisoğlu’nun Anında Manşet programına katıldı.

CHP Genel Başkan adayı Özel, "Kalabalık mitingler istemiyoruz. Oyuna gelmeyelim. Seçmeni ürkütmeyelim. Sağ seçmen gider Erdoğan’ın arkasına konsolide olur’. Bu kadar zam var, hayat pahalılığı var. Dök 2,5 milyon kişiyi zamlara karşı protesto mitingine bak bakalım zamlardan beli bükülmüş AKP’li nerede konsolide oluyor. Sen yap mitingini, orada mı konsolide oluyorlar burada mı konsolide oluyorlar. Kiracılarla ev sahipleri gırtlak gırtlağa geliyor. Buraya neden sosyal devlet müdahale etmiyor? Böyle olmaz ama şöyle de olmaz, sen muhalefetsin; mitingle, örgütü örgütleyerek, yakarak yıkarak değil. Akşam evimize döneceğiz ama hakkımızı alarak döneceğiz. ‘Aman yanlış anlaşılmayalım, korkutmayalım, ürkütmeyelim, oyuna gelmeyelim’. Muhalefete muhalefet eden iktidar mı olur ya, hadi oradan." dedi

Ayrıca Kiracılarla ev sahipleri arasındaki sorunlarla ilgili olarak da sosyal devlet müdahalesinin gerekliliğine dikkat çeken Özel, muhalefetin iktidar olabilmesi için etkili bir politika izlemesi gerektiğini vurguladı. Özel, "Tayyip Erdoğan’a laf yetiştirmeye gelmiyorum, Tayyip Erdoğan’ı geride bırakmaya geliyorum" ifadelerini kullandı.

Son olarak, "Herkes için CHP" sloganına karşı çıkarak, "Parti dediğin parçadır. Herkes için olursan kimse için olamıyorsun. Ben uzun çöpten kısa çöpün hakkını almak için varım. Bambaşka bir siyaset için varız" dedi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 07 Aralık 2023
İmsak 06:05
Güneş 07:31
Öğle 12:35
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı