Plastik ürün ithalatında dikkat! Yeni gözetim uygulaması başlıyor!

Ticaret Bakanlığı tarafından önemli bir karar alındı! Bazı plastik ürünlerin ithalatında gözetim uygulamasına geçilmesine karar verildi. Bu kapsamda hazırlanan tebliğler Resmi Gazete'de yayımlandı. İşte detaylar..

EKONOMİ 21.03.2024, 09:10
Plastik ürün ithalatında dikkat! Yeni gözetim uygulaması başlıyor!
Plastik ürün ithal edenler dikkat! Ticaret Bakanlığı tarafından ithalatta gözetim uygulanması hususunda alınan karara göre, bazı plastik ürünlerin ithalatında gözetim uygulamasına geçilmesine karar verildi. Bu kapsamda hazırlanan tebliğler Resmi Gazete'de yayımlandı.
Söz konusu karara göre, kilogram başına 15 dolar olarak belirlenen gümrük kıymetinin altındaki kıymetli veya yarı kıymetli taş taklitleri, 3 dolar altındaki kelepçeler, 3 ile 5,5 dolar arasındaki bazı boncuklar için ithalatta gözetim uygulanacak.
Öte yandan, etilen polimerlerden olan, baskılı ve bazı plastikten diğer plakalar, levhalar, filmler, folyo ve şerit türlerindeki gözetim için birim gümrük kıymeti kilogram başına 3 dolar, "Diğerleri" kategorisinde yer alan bazı plastik ürünler için de 5 dolar olarak belirlendi.
Adı geçen ürünler, İthalat Genel Müdürlüğünün düzenleyeceği gözetim belgesiyle ithal edilebilecek.
Tebliğler, 30 gün sonra yürürlüğe girecek.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 15 Nisan 2024
İmsak 04:32
Güneş 05:57
Öğle 12:44
İkindi 16:24
Akşam 19:20
Yatsı 20:39
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı