Polivit şurup fiyatı ne kadar? 2024

Polivit şurup, genellikle çocuklar ve bebekler için kullanılan takviye bir ilaçtır. Bu ilaç, içerisinde barındırdığı maddeler sayesinde gelişimi destekler ve vücuttaki bazı eksiklikleri giderebilir. İşte Polivit şurup hakkında bilinmesi gerekenler…

SAĞLIK 16.05.2024, 02:35
Polivit şurup fiyatı ne kadar? 2024
Bazı çocuklar, beslenme konusunda yapılan hatalar ya da bazı sağlık problemlerinden dolayı gelişim gösterme konusunda problem yaşayabilirler. Bu durum çocukta aşırı derecede boy kısalığı ya da zayıflık gibi çeşitli sonuçlara yol açabilir. Bu noktada çocuğu doktora götürmek ve doktorun onayı dahilinde takviye ilaçlar kullanmak oldukça mantıklı olacaktır. Polivit şurup, takviye ilaçlar arasında geniş bir vitamin içeriğine sahip olduğu için en iyi seçeneklerden bir tanesidir. Ancak, takviye bir ilaç olsa da Polivit şurubu da doktor onayı olmadan kullanmamak gerekir.

Polivit şurubun fiyatı 2024 yılı için 70,64 TL olarak belirlenmiştir. Bu fiyat, reçetesiz ve sigortasız bir şekilde alınacak Polivit şurup için geçerlidir. Yani, ilaç doktor tarafından reçetelendirilmişse ve kişinin de sigortası varsa çok daha uygun fiyatlar ile Polivit şurubu satın alabilir.

Polivit şurup, içerisinde birçok faydalı madde barındıran bir ilaçtır. Polivit şurubun içerisinde saf su, Şeker, portakal aroması, Cremophor RH 40, Sakkarin sodyum, Metil paraben, Propil paraben, EDTA sodyum, Gliserin, Sodyum benzoat, 1500 IU A Vitamini, 1 mg B Vitamini, 1.2 mg B2 Vitamini, 2 mg B6 Vitamini, 7 mg Nikotinamid (PP), 3 mg D-Pantenol, 25 mg C Vitamini, 400 IU D3 Vitamini, 5 mg E Vitamini bulunmaktadır. Bu maddeler sayesinde Polivit şurup, gelişimi destekler.

Polivit şurup genellikle bedensel gelişim geriliği için kullanılır. Birçok kişi Polivit şurubun kilo aldırdığını sansa da bu tam olarak doğru değildir. Polivit şurup, içerdiği maddeler sayesinde kişinin genel sağlık durumunun daha iyi bir hale gelmesini sağlar. Bu sayede kişinin iştahı da artarak normal kilosuna gelecek kadar kilo alması sağlanabilir. Yani, Polivit şurubun kilo alma konusunda direkt değil, doğrudan bir etkisi bulunmaktadır. Bütün bunlara ek olarak Polivit şurup, epitel dokunun korunması konusunda da faydalıdır.

Polivit şurubun nasıl kullanılması gerektiği, kullanacak olan kişinin yaşına ve genel sağlık durumuna göre değişkenlik gösterebilir. Bu yüzden Polivit şurup kullanımı konusunda en doğru önerileri almak için çocuğunuzun tıbbi geçmişini bilen bir doktora danışmanız gerekir. Doktor, çocuğunuzun yaşı, genel sağlık durumu ve ihtiyaçları gibi etkenleri dikkate alarak Polivit şurubu nasıl kullanması gerektiği hakkında en doğru bilgiyi verecektir. Polivit şurubun prospektüsünde yazan bilgiye göre ilacın su, mama ve meyve suyu gibi şeylerle karıştırılarak kullanılması doğru olacaktır.

Birçok kişi Polivit şurup gibi takviye bir ilacın herhangi bir yan etkisi olmayacağını zannetse de bu aslında doğru değildir. Polivit şurup; yersiz kullanım, gereğinden fazla ya da az kullanma ya da kişinin alerjisi olması gibi sebeplerden dolayı yan etkilere yol açabilir. Polivit şurubun içerdiği maddelere bakıldığı zaman olası yan etkileri şunlardır:

Çocuğunuza Polivit şurup verdikten sonra yukarıdaki yan etkiler ile karşı karşıya kaldığına şahit olursanız mutlaka bir doktora danışmanız gerekir.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 30 Mayıs 2024
İmsak 03:33
Güneş 05:14
Öğle 12:41
İkindi 16:32
Akşam 19:58
Yatsı 21:33
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı