Prof.Dr. Özgür Demirtaş’tan umutlu olun mesajı: Enseyi karartmamalıyız

Ekonomist olan ünlü isim Prof. Dr. Özgür Demirtaş umutlu olun mesajı verdi. Özgür Demirtaş, “Enseyi karartmamalıyız...” dedi.

EKONOMİ 01.06.2023, 15:10
4
Prof.Dr. Özgür Demirtaş’tan umutlu olun mesajı: Enseyi karartmamalıyız
Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş ekonomiye dair mesajlarına bir yenisini ekledi. Ekonominin son durumu ve güncele ilişkin yorumlarıyla öne çıkan ekonomist Özgür Demirtaş takipçilerine gelecekle ilgili ‘umutlu olun’ mesajı verdi. 
“Lütfen mutlu olun. Lütfen gelecek ile ilgili umutlu olun.” diyen ekonomist Özgür Demirtaş, “Enseyi karartmamalıyız. Matematiksel doğrulardan sapmamalıyız. Umutlu olmalıyız. Mutlu olmalıyız. Birbirimize sarılmalıyız…” dedi. 
Prof. Dr. Özgür Demirtaş şunları söyledi:

“Lütfen mutlu olun. Lütfen gelecek ile ilgili umutlu olun.
Ekonomi ile ilgili sürekli ümitsiz olmak doğru bir ruh hali değil. Mantıksal olarak da değil. Duygusal olarak hiç değil.
O yüzden yapmamız gereken şey hem matematiksel doğrulardan sapmamak, hem de geleceğe dair umutlu olmak.
Bakın size bir istatistik vermek isterim. 1923 yılında dedelerimiz bu ülkeyi kurduğunda ülkede 13 Milyon 649 Bin 945 insan varmış. Bunların sadece %25'i şehirlerde yaşarmış...  13 milyon demek 3-4 milyon çalışan demek... Bu ülkeyi 3-4 milyon çalışan kurmuş. Buralara getirmiş. Şimdi bu İstanbul'un bir ilçesinin nüfusu.
Enseyi karartmamalıyız. Matematiksel doğrulardan sapmamalıyız. Umutlu olmalıyız. Mutlu olmalıyız. Birbirimize sarılmalıyız…”

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 27 Eylül 2023
İmsak 05:04
Güneş 06:23
Öğle 12:35
İkindi 15:58
Akşam 18:37
Yatsı 19:51
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı