Rant satışı başladı! Erdoğan, MHP Genel Merkezinin karşısındaki arsayıda özelleştirecek..

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzaladı. Dışişleri Bakanlığı’na bina yapılması için ayrılan arsa satışa çıkarılıyor. Öte yandan, İstanbul'da da benzer bir süreç başlatıldı. İstanbul'un 17 ilçesindeki değerli arsaların satışı için adımlar atıldı

GÜNDEM 15.11.2023, 08:15
1
Rant satışı başladı! Erdoğan, MHP Genel Merkezinin karşısındaki arsayıda özelleştirecek..
Hükümet, dış kaynak arayışı içerisinde, dikkatleri şehir merkezlerindeki değerli arsa ve arazilere çevirdi.
Erdoğan Süzer'in haberine göre; Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın girişimiyle, Ankara'nın Çankaya ilçesinde bulunan ve uzun süredir Dışişleri Bakanlığı binası yapılması planlanan 132 bin metrekarelik (132 dönüm) arsa, özelleştirme programına dahil edildi.
Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı'na göre, MHP genel merkezinin karşısında yer alan bu arsa, satış, kiralama, gelir ortaklığı modeli ve diğer uygun yöntemlerle özelleştirilecek.
Bu özelleştirme süreci en geç 2027 sonuna kadar tamamlanacak. Arsanın elden çıkarılmasından elde edilecek gelir, Dışişleri Bakanlığı'nın yeni hizmet binalarının inşası için ayrılacak bir hesaba aktarılacak. Arsa, içinde Dışişleri Bakanlığı'nın arşiv binasının da bulunduğu Karakusunlar semtinde yer alıyor. Özelleştirme sürecinde arsanın değerini artırmak amacıyla kat yüksekliği ve emsalin değiştirilmesi bekleniyor.
Öte yandan, İstanbul'da da benzer bir süreç başlatıldı. CHP eski milletvekili Gürsel Tekin'e göre, İstanbul'un 17 ilçesindeki değerli arsaların satışı için adımlar atıldı. Bu arsaların Silivri, Sarıyer, Eyüpsultan, Çatalca, Esenler, Kağıthane, Küçükçekmece, Büyükçekmece, Ümraniye, Maltepe, Tuzla, Kartal, Beylikdüzü, Sancaktepe, Şile, Beykoz ve Eyüp ilçelerinde olduğu ifade ediliyor. Ayrıca, Ulaştırma Bakanlığı'nın Urla'daki 9 dönümlük zeytinlik araziyi satışa çıkardığı da gelen bilgiler arasında.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 05 Aralık 2023
İmsak 06:04
Güneş 07:29
Öğle 12:34
İkindi 15:07
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı