Rasim Ozan FETÖ kumpasını övdü! Emekli tümgeneral yanıt verdi: 'Operasyon çocuğu'

Emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz, katıldığı bir yayında "2008-2011 arasında askeri vesayeti ve generalleri çökerttik. Ben de bu sürecin baş aktörlerinden biriyim" diyen Rasim Ozan Kütahyalı'ya "Operasyon çocuğu (O,Ç.) olmak böyle bir şeydir" diye tepki gösterdi

GÜNDEM 20.11.2023, 08:40
2
Rasim Ozan FETÖ kumpasını övdü! Emekli tümgeneral yanıt verdi: 'Operasyon çocuğu'
Emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz, katıldığı bir programda, Rasim Ozan Kütahyalı'nın "2008-2011 arasında askeri vesayeti ve generalleri çökerttik. Ben de bu sürecin baş aktörlerinden biriyim" açıklamasına tepki gösterdi.
Gazeteci Rasim Ozan Kütahyalı, katıldığı bir YouTube programında "2008-2011 arasında askeri vesayeti ve generalleri çökerttik. Ben de bu sürecin baş aktörlerinden biriyim" ifadelerini kullanmıştı.
Bu sözlere tepki olarak, emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz, X hesabından şunları yazdı:

RASİM OZAN KÜTAHYALI NE DEMİŞTİ?
Kütahyalı, Flu TV'de katıldığı programda Taraf gazetesinde yazarlık yaptığı süreçte “vesayeti temizleme” operasyonu yaptıklarını idda etmiş ve şunları söylemişti:

"Karı-koca operasyon çocuğu (OÇ) idiler! Kumpaslardaki rollerini açıklamış. OÇ olmak böyle bir şeydir: Kendi ordusuna kurulan kumpasın aktörü olmak ve bununla övünmek! Tam OÇ!"
"2008-2011 arasında askeri vesayeti ve generalleri çökerttik. Ben de bu sürecin baş aktörlerinden biriyim. Burada onun için de içeri giren… Abi yorum yapsınlar. Bir şey diyeyim mi? Ergenekon konusu değil mi? Ulusalcı, devletçi, ‘Gerekirse devlet adam da vurur’ diyen kafa… Bence ‘Ergenekon terör örgütü’ uydurma. Ama öbek öbek bir çeteciler vardı. Ya zaten Ergenekoncular bugün iktidar yahu."

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 04 Aralık 2023
İmsak 06:03
Güneş 07:28
Öğle 12:34
İkindi 15:07
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı