Refah’ımıza sahip çıkamadık!

İslâm ülkeleri yöneticilerinin Gazze’deki soykırıma tepki vermemesinden cesaret alan işgalci Siyonist İsrail rejimi, Gazze’nin ardından Refah kentine de saldırdı.

GÜNDEM 13.02.2024, 04:35
2
Refah’ımıza sahip çıkamadık!
İslâm ülkelerinin caydırıcı bir kararlılıkla Gazze’deki soykırıma tepki vermemesinden cesaret alan işgalci İsrail, güvenli bölge olduğunu iddia ederek insanları sürdüğü Gazze’nin Mısır sınırındaki Refah kentine de saldırdı.
İslâm ülkelerinin yöneticileri işgalci İsrail’in Gazze’de gerçekleştirdiği soykırımı kınamakla yetinirken, Siyonist işgal güçleri, güvenli bölge olduğunu iddia ederek insanları sürdüğü Gazze’nin güneyindeki Refah kentini bombaladı. HAMAS Siyasi Büro Üyesi İzzet er-Rişk, işgalci İsrail’in Refah kentinde 100’den fazla kişinin ölümüne neden olan saldırılarına ilişkin bir açıklama yaptı. Rişk, “İşgalci İsrail’in Refah’ta 100’den fazla kişinin şehit edildiği katliamları, soykırım ve zorla yerinden etme savaşının bir devamıdır” ifadelerini kullandı.
Filistin resmi ajansı WAFA, Refah’taki hastane yetkililerine dayandırdığı haberinde, işgalci İsrail’in kente düzenlediği saldırılarda 100’den fazla kişinin öldürüldüğünü ve hastanelere yüzlerce yaralı getirildiğini belirtmişti. Filistin Kızılayı da işgalci İsrail saldırılarının Refah kent merkezinde yoğunlaştığını ve sivillerin evlerinin de hedef alındığını duyurmuştu. Yerel kaynaklar, işgalci İsrail güçleri savaş uçakları, yoğun topçu atışı ve savaş gemileriyle denizden açtığı ateşle eş zamanlı olarak yaklaşık 40 hava saldırısı düzenlediğini, özellikle yerinden edilen Filistinlilerin barındığı çok sayıda evi ve camiyi hedef aldığını kaydetmişti.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 04 Mart 2024
İmsak 05:39
Güneş 06:58
Öğle 12:55
İkindi 16:09
Akşam 18:42
Yatsı 19:57
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı