Rekabet Kurumu, Yemek Sepeti'ne soruşturma açtı

Rekabet Kurumu, Yemek Sepeti'ne Rekabetin Korunması Hakkında Kanunu'na aykırı davrandığı iddiasıyla soruşturma açılmasına karar verdi.

EKONOMİ 22.03.2024, 11:30
Rekabet Kurumu, Yemek Sepeti'ne soruşturma açtı
Rekabet Kurumu, Yemek Sepeti'nin kendi kurye hizmetini zorunlu tutması ve üye işletmeleri zorlaştırması iddiasıyla soruşturma açma kararı aldı.
Yemek Sepeti'nin çevrim içi yemek siparişi-servisi platformunda, üye işletmelerin kendi kuryelerini kullanmalarını engellediği ve Yemek Sepeti'nin kurye hizmetini kullanmaya zorladığı iddia edildi. Bu durumun Rekabetin Korunması Hakkında Kanunu'na aykırı olduğu belirtildi.
Rekabet Kurumu, iddiaları incelemek için ön araştırma başlattı. Araştırmada elde edilen bilgi, belge ve tespitler Kurulda değerlendirildi. Kurul, bulguları ciddi ve yeterli bularak Yemek Sepeti hakkında soruşturma açılmasına karar verdi.
Soruşturma, Yemek Sepeti'nin Kanunu ihlal ettiği ve yaptırımla karşı karşıya kalacağı anlamına gelmiyor. Soruşturma sonucunda Yemek Sepeti'nin ihlal yaptığı tespit edilirse, Kurul tarafından para cezası gibi yaptırımlar uygulanabilir.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 16 Nisan 2024
İmsak 04:31
Güneş 05:56
Öğle 12:43
İkindi 16:24
Akşam 19:21
Yatsı 20:41
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı