Rennie çiğneme tableti fiyatı ne kadar 2024

Mide rahatsızlıkları, çeşitli sebeplerden dolayı meydana gelebilir. Mide rahatsızlıklarının en çok görülen semptomları mide yanması, mide ağrısı ve mide ekşimesi gibi rahatsız edici semptomlardır. Bu semptomların hafifletilmesi ve tamamen ortadan kaldırılması için kullanılan Rennie çiğneme tableti oldukça etkili bir ilaçtır. İşte Rennie çiğneme tableti ile ilgili ayrıntılı bilgiler…

SAĞLIK 16.05.2024, 04:10
2
Rennie çiğneme tableti fiyatı ne kadar 2024
Mide bulantısı ve mide ağrısı gibi mide ile ilgili rahatsız edici semptomlar, zaman zaman çoğu kişinin karşı karşıya kaldıkları semptomlardır. Midesi aşırı derecede hassas olan kişiler; yılda birkaç kere kusma atakları yaşadıkları ve mide ağrısı çektikleri birkaç gün yaşamak zorunda kalırlar. Bu noktada devreye Rennie çiğneme tableti girebilir. Bu tablet hem ferahlatıcı tadı hem de zengin içeriği ile mideyle ilgili rahatsız edici belirtileri ortadan kaldırabilir.
Rennie çiğneme tabletinin fiyatı 2024 yılı için 115,29 TL olarak belirlenmiştir. Ancak, kişinin sigortası varsa ve ilaç reçetelendirilmişse sigorta ödemeleri sayesinde daha uygun fiyatlar ile Rennie çiğneme tableti satın almak mümkün olabilir.
Rennie çiğneme tabletinin içerisinde ana madde olarak 680 mg kalsiyum karbonat ve 80 mg magnezyum karbonat kullanılmıştır. Yardımcı maddeler olarak ise Patates nişastası, prejelatinize mısır nişastası, magnezyum stearat, talk, sıvı parafin hafif, nane aroması, limon aroması ve sükroz kullanılmıştır. Bu maddeler; ilacın çiğneme formunda olmasını, tadı ile ferahlatmasını ve içeriği ile mide ile ilgili problemleri çözmesini sağlar.
Rennie çiğneme tableti, genellikle mide ile ilgili problemler için kullanılır. Yani, Rennie çiğneme tabletinin kullanıldığı hastalıklar, genel olarak mide bulantısı ve mide yanması gibi semptomlara yol aça hastalıklardır. Rennie çiğneme tabletinin kullanıldığı hastalıklar başlıca şunlardır:
Rennie çiğneme tabletinin nasıl kullanılması gerektiği, ilacı kullanacak olan hastanın yaşı ve genel sağlık durumu gibi etkenlere bağlı olarak şekillenir. Bu yüzden Rennie çiğneme tableti ile ilgili en doğru kullanım önerisini tıbbi geçmişinizi bilen bir doktordan alabilirsiniz. Ancak, genel olarak Rennie çiğneme tableti, mide bulantısı ve mide ağrısı gibi semptomlar meydana geldiğinde 1 tableti çiğneme şeklinde kullanılır. Rennie çiğneme tableti, günde 11 taneden fazla kullanmamalısınız.
Her türlü ilaçta söz konusu olduğu gibi Rennie Çiğneme tableti kullanımı sonucunda da bazı yan etkilerin meydana gelmesi söz konusu olabilir. Rennie çiğneme tabletinin yan etkileri başlıca şunlardır:
Yukarıda belirtilmiş olan yan etkiler ile karşı karşıya kalırsanız Rennie çiğneme tableti kullanmayı acilen bırakmalısınız. Yan etkiler; uzun süreliyse ve çok şiddetliyse, doktora danışmak gerekir.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 25 Mayıs 2024
İmsak 03:37
Güneş 05:17
Öğle 12:41
İkindi 16:31
Akşam 19:55
Yatsı 21:27
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı