Reuters'in ve ona inananların Direniş'i bölme fitnesi ellerinde patladı! İsmail Kaani'den Muhammed Deif'e zafer mektubu

İslam Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı İsmail Kaani, Şehit İzzeddin El Kassam Tugayları Başkomutanı Ebu Halid Muhammed Deif'e bir zafer mektubu yazdı.

DÜNYA 17.11.2023, 11:05
1
Reuters'in ve ona inananların Direniş'i bölme fitnesi ellerinde patladı! İsmail Kaani'den Muhammed Deif'e zafer mektubu
Gazze'deki Direniş, 7 Ekim'de yüzyıllarca unutulmayacak bir destan yazdı. Aksa Tufanı zaferinin şokuyla soykırıma kalkışan Siyonist rejim, Direniş Ekseni'nin kenetlenmişliğini-birliğini çözmek için Trump'ın ağzıyla bir propaganda yaydı. Bu propagandanın çökertilmesiyle Reuters devreye sokularak bir yazı yayınlandı. İlgili yazıda, Hamas liderlerinden İsmail Haniye'nin Tahran'a yaptığı ziyarette İslam İnkılabı Rehberi Seyyid Ali Hamaney ile görüşmesinden bahsedilerek, 7 Ekim Direnişi'nin habersiz yapıldığı için desteklenmeyeceği fitnesi yayılmaya çalışılmıştı. Bu fitneyi de Şehit Kasım Süleymani'nin halefi İslam Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı İsmail Kaani bertaraf etti. 
İslam Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı İsmail Kaani, Şehit İzzeddin El Kassam Tugayları Başkomutanı Ebu Halid Muhammed Deif'e bir mektup yazdı. Mektupta 7 Ekim Direniş'i baştacı edilirken bu Direniş'in çok büyük bir zafer olduğundan bahsediliyor. Kudüs'ün özgürleşmesiyle sonuçlanacak en büyük zafere giden yolda, Siyonist rejimi ve Siyonist rejimin arkasındaki ABD başta olmak üzere Batılı ülkeleri şoka uğratan büyük bir dönüm noktası olduğundan bahsediliyor. Ve Direniş'in bütün bileşenleriyle parçalanamaz olduğunun altı kalın çizgilerle çiziliyor.

İşte İslam Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı İsmail Kaani'nin Şehit İzzeddin El Kassam Tugayları Başkomutanı Ebu Halid Muhammed Deif'e yazdığı mektubun tam metni: 
"Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla.
'Onlarla savaşın ki, Allah sizin ellerinizle onları cezalandırsın onları rezil etsin, sizi onlara karşı zafere kavuştursun ve mü'min bir kavmin kalplerini teskin etsin.'
Alemlerin Rabbi olan Allah'a hamd, peygamberlerin ve elçilerin efendisi, efendimiz ve peygamberimiz Abdullah oğlu Muhammed'e, onun temiz ve faziletli ailesine ve seçilmiş salih ashabına selam olsun.
Sevgili kardeşim, savaşçı  lider ve yaşayan şehit Ebu Halid, Muhammed Deif, Allah seni korusun. Bu mesajın sağlık ve emniyette olarak sana ulaşmasını Yüce Allah'tan niyaz ediyorum.
Allah'ın yardımı ve zaferiyle 'Mescid-i Aksa Tufanı' adlı büyük bir destanı, Cenab-ı Hakk'ın lütfuyla, İzzeddin El-Kassam Tugayları'ndaki savaşçıların ve Gazze’deki Direniş’in diğer savaşçılarının elleriyle yazdınız.
Gasıp Siyonist varlığın zayıflığını ve kırılganlığını açıkça ortaya koydunuz ve bu varlığın örümcek ağından daha zayıf olduğunu kararlılıkla pratikte kanıtladınız. Bu büyük olayı, hem düşmanın hem de dostun kabul ettiği bir şeyi anlatmakla yetinelim: Mescid-i Aksa Tufanı'ndan sonra Filistin ve bölge, öncesi gibi olmayacaktır.
Suçlu düşman, yenilgisini derinleştiren ve siyonizmi, Amerika'yı ve yalan yere insan haklarını savunduğunu iddia eden yanlarında duranları etkileyecek ahlaki bir skandala yol açan, tarihte eşi benzeri görülmemiş vahşi savaş suçları işleyerek silahsız sivillerden intikam almaya çalıştı.
Gazze'deki yiğit halkın kahramanlığı, sabrı, metaneti ve şehitliğe olan büyük hazırlığı, mazlum kanın, zalim düşmanın kılıcına karşı kazandığı zaferi bir kez daha kanıtladı.
Sevgili lider!
Düşmanın başlattığı kara operasyonları ve direnişin düşman kuvvetlerine ve zırhına karşı üst üste düzenlediği saldırılar, Gazze'deki direnişin örgütlülüğünü ve saha kabiliyetini korurken, inisiyatif ve yenilik yeteneğine de sahip olduğunu herkese kanıtlamıştır.
Bu umut verici başarı, ümmetin şerefli evlatlarını, zaferin yakınlığına dair daha büyük bir umutla ve savaşçıların Mescid-i Aksa'ya girip Mescid-i Aksa'nın Siyonistlerin pisliğinden arındırılacağı günün her zamankinden daha yakın olduğu inancıyla, cihad seçimi etrafında daha fazla birleşmeye yöneltti.
Bugün Gazze, ümmetin namusunu, izzetini, haysiyetini savunduğu için emin olun ki Kudüs ve Direniş Ekseni’nde sizlerle birlik olan kardeşleriniz, dünyanın tüm şerefli ve özgür halklarıyla birlikte bu vahşi düşmana geçit vermeyecek, düşman ve onun arkasındakilere, Gazze'yi ve onun kahraman, izzetli halkını yalnızlaştırma imkanı vermeyecek, onların Gazze ve Filistin'deki hain emellerine ulaşmasını engelleyecek.
Kardeş savaşçı,
Şahsım adına ve İran İslam Cumhuriyeti'nin liderliğindeki kardeşleriniz adına, size, tüm savaşçılara ve Filistin halkının geri kalanına bu sesi yankılanan büyük zafer için, Siyonist varlığa karşı mücadele tarihinde benzeri görülmemiş nitelikte başarı için tebrikler ve teşekkürler sunmak benim için bir onurdur. Cenab-ı Allah'tan şehitlerimize yüksek rütbeler, yaralılara acil şifalar niyaz ediyoruz.
Son olarak, bizi birleştiren ahdimizi, anlaşmamızı ve inanç ve kardeşliğe olan bağlılığımızı tasdik ediyoruz. Direnişi korumaya ve etkin bir şekilde desteklemeye devam ederken, bu tarihi savaşta üzerimize düşen her şeyi yapacağımıza dair size güvence veriyoruz.
'Ve Allah, bunu sizin kalplerinize bir zafer ve güven mesajı kıldı. Ve zafer yalnızca Allah'tandır. Şüphesiz Allah, Azizdir, Hakimdir.'
Kardeşin İsmail Kaani, İslam Devrim Muhafızları Ordusu Kudüs Gücü Komutanı."

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 23 Temmuz 2024
İmsak 03:52
Güneş 05:30
Öğle 12:50
İkindi 16:40
Akşam 20:01
Yatsı 21:32
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı