Rıza Sarraf’a aidat borcu için icra takibi; dairelere haciz konuldu

Rıza Sarraf'a ait Beylikdüzü'ndeki dairelerin 400 bin lirayı bulan aidatı için icra takibi başlatıldı dairelere de haciz konuldu. Kayyım heyeti, dairelerden birini satıp borçları ödemeyi planlıyor.

GÜNDEM 17.08.2023, 10:00
Rıza Sarraf’a aidat borcu için icra takibi; dairelere haciz konuldu
Rıza Sarraf'ın 2016 yılında ABD'de tutuklanmasının ardından Türkiye'deki mal varlığına 2017 yılında el konulduğu ortaya çıktı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından alınan tedbir kararıyla, Rıza Sarraf ve yakınlarının şirketlerine ve gayrimenkullerine el konuldu.
Sarraf adına kayıtlı gayrimenkuller arasında Tuzla'da bir mobilya fabrikası, Kapalıçarşı'da bir dükkân, Bahçelievler'de bulunan bir rezidansta yer alan 2 ofis ile Beylikdüzü'nde bir sitede yer alan 8 daire bulunuyor.
Tuzla'daki fabrika binası ve Kapalıçarşı'daki dükkân kiraya verilmiş durumda. Bahçelievler'deki ofisler ise devam eden soruşturma nedeniyle kiraya verilemiyor. Beylikdüzü'ndeki 'Bella Park' projesindeki 8 daire ise site yönetimi ile sorunlar yaşıyor. Daire aidatlarının ödenmemesi nedeniyle icra takibi başlatıldı ve dairelere haciz konuldu. Ancak el koyma kararı olduğundan dolayı dairelerin icradan satışı mümkün görünmüyor.
Sarraf'a karşı başlatılan takip sonrası dairelere konulan haciz sonucu, savcılık 3 kişilik bir kayyum heyeti atadı. Kayyım heyeti, Rıza Sarraf'a ait dairelerden birini satarak biriken borçların ödenmesi teklifinde bulundu. Nihai karar alındıktan sonra işlemler şekillenecek.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 26 Şubat 2024
İmsak 05:48
Güneş 07:08
Öğle 12:57
İkindi 16:05
Akşam 18:36
Yatsı 19:50
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı