Ruslar, Kırım'da asimile çalışması yürütüyor!

Rusya, işgali altındaki Kırım ve Ukrayna bölgelerinde yaşayan çocuklar arasında savaş propagandası yayıyor

DÜNYA 27.05.2023, 11:50
1
Ruslar, Kırım'da asimile çalışması yürütüyor!
Rus işgali altındaki Kırım'ın Kremlin kontrolündeki kukla yönetimi, çocukları silaha alıştırmaya ve çocuklar arasında savaş propagandası yaymaya devam ediyor. Ukrayna Ulusal Direniş Merkezi tarafından yapılan açıklamada, geçtiğimiz Mayıs ayının ortasında işgal altındaki Kırım'da Ruslar tarafından okul öğrencileri için "askeri-yurtsever eğitim" etkinlikleri düzenlendiği belirtildi. Bu etkinliklerde, işgalcilerin paralı askerlerden oluşan özel bir asker şirketi olan Livadiya'nın katılımıyla Rus ordusu ve savaş propagandası yapıldığı ortaya çıktı.
Açıklamada, çocuklara silah eğitimi ve ilk yardım eğitimi verildiği ifade edilerek, "Geçici işgal altında bulunan topraklarda çocukların beyinlerini yıkama politikası bir soykırım işaretidir. Çünkü, bütün bir neslin öz kimliğini değiştirmeyi amaçlamaktadır" denildi. Rus işgalcilerin bu etkinliklerle çocukların zihinlerini manipüle etmeye çalıştığı ve onları savaşa hazırladığı kaydedildi.
Ukrayna Ulusal Direniş Merkezi yetkilileri, Rus işgalcilerin çocukları silahlandırarak gelecek nesilleri etkilemeyi hedeflediğini vurguladı. Bu faaliyetlerin insan hakları ihlali olduğu ve uluslararası toplumun dikkatini çekmesi gerektiği belirtildi. Rusya'nın işgal altındaki topraklarda yaşayan çocukların beyinlerini yıkayarak onları kendi propagandasına hizmet eden birer araç haline getirdiği ifade edildi.
Ukrayna hükümeti ve sivil toplum kuruluşları, uluslararası toplumu Rus işgali altındaki Kırım'da yaşanan insan hakları ihlallerine ve çocukların istismarına karşı harekete geçmeye çağırıyor. Rusya'nın bu tür faaliyetlerini durdurması ve işgal altındaki topraklarından çekilmesi için uluslararası baskının artırılması gerektiği vurgulanıyor.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 24 Haziran 2024
İmsak 03:28
Güneş 05:13
Öğle 12:46
İkindi 16:37
Akşam 20:09
Yatsı 21:47
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı